Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Május 11-én adtam ki a lakásom...

Május 11-én adtam ki a lakásom albérletbe. Van-e még módom bejelenteni a NAV-nál vagy már késő?

Figyelt kérdés

Eddig még nem jelentettem be. Nem akarok bajba kerülni, ha feljelentenek.


Problémás albérlőim vannak akik nem akarnak fizetni, bujkálnak és a telefont nem veszik fel.


Ezért megyek a börtönbe, ha feljelentenek?


Mert ha börtön akkor..... Suicid hajlamaim vannak.



2013. máj. 24. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Persze, hogy van időd év végi adóbevallásba is elég
2013. máj. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Van még időd, kifejezetten bejelenteni nem is kell, viszont nem elég az év végi adóbevallásnál adózni utána. Negyedévente kell fizetned az adót az albérleti díj után. Azaz minden negyed év utáni hónap első napjaiban. Azt hiszem kilencedikéig. Viszont ennek kérdezz utána pontosan, és azt is kérdezd meg, hogy hány százalékot kell befizetned. Mert én már kb. három évvel ezelőtt adtam ki utoljára, és ezek az adódolgok pedig képesek évente változni. De az biztos, hogy félnivalód nincs még.
2013. máj. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kiad-lak ***** válasza:

A választ már megkaptad. Adó kipipálva.

De mit is adóznál, ha nem fizetnek? Két hét után bujkálnak, ez bukta lesz.


Aggódni valód azért lehet, ha nem jó a szerződésed.

Lazán csinálhatnak fél-másfél milla kárt mire kirakod.

Sőt ha erősködsz tényleg rabosítva leszel.

2013. máj. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Magánszemély ingatlan bérbeadását nem kötelező bejelenteni az adóhatóságnál.

Viszont negyedévente a negyedévet követő hó 12-ig adóelőleget kell fizetni a belőle származó jövedelem után. Év végén pedig bevallani az adóbevallásban, és az adókötelezettség különbözetét rendezni.

2013. máj. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4-hez kiegészítés ( nem én vagyok) annyi, hogy a bevétel 90%-a jövedelem és az után kell a 16%-ot befizetni, ha éves szinten nem éri el az 1 millát, akkor eho sincs utána.

Azonban a kapott díjról legalább egy átvételi elsimervényt, vagy beévteli pénztárbizonylatot kell hogy adjál, mert ez a rend, még cég esetében is. Mivel nem kell már adószámot kérni, ezért nem tudsz adni róla számlát ( azért kérhetsz csak nem kötelező) de jobb, ha nem teszed, mert cégnél számfejteni kell mint a bért és a számla csak bonyolítja a dolgokat, alég egy jól megírt szerződés. Áfa szóba sem jöhet.

2013. jún. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!