Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Önkéntes nyugdíjpénztárba...

Önkéntes nyugdíjpénztárba befizetett összeg lehet nagyobb, mint az éves jövedelmem, vagy arra ugrik a NAV?

Figyelt kérdés
Van egy önkéntes nyugdíjpénztári számlám, ahová a fizetésemből 30ezer forintot fizetek. Nyár végén viszont lejár a munkahelyemen a szerződésem, nem biztos, hogy kapok utána rögtön állást. Szeretném ennek ellenére tovább fizetni, a szüleim adnak is rá pénzt. Év végi bevallásnál nem lesz gond, ha a végén esetleg több lesz a befizetett összeg, mint az éves jövedelmem?

2013. máj. 26. 20:16
 1/5 anonim válasza:
78%
Egyenesági hozzátartozótól (pl szülő) az ajándék nem adóköteles. Ha se nálad, se náluk nincs vaj a fületek mögött akkor had ugorjon, ha megteszi. Lehetőleg inkább utalják ők is neked (akkor szükség esetén könnyen igazolható a pénz eredete).
2013. máj. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez nem is rossz ötlet, ezek szerint jobb, hanem készpénzben adják ide, és úgy teszem be a saját számlámra átutalni, hanem eleve az ő bankszámlájukról utalják. Végül is a közleményben úgyis fel kell tüntetni mindig az adóazonosítóm, tehát a nyugdíjpénztárnak nem probléma, ha nem a saját folyószámlámról utalom, be tudnak úgy is azonosítani.
2013. máj. 26. 20:41
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

Kit érdekel, hogy ugrik-e a NAV? A NAV megbizonyosodik róla, hogy a csalók ne maradjanak büntetlenül. Te csalsz? lopsz? adót? Ha nem, akkor nincs mitől félned.


Ez ugyanaz, mint mikor a rendőrtől parázik mindenki. Mi a francnak? Betartod a szabályokat, és semmi gond. Aki meg ész nélkül részegen száguldozik, azt rúgják is seggbe.

2013. máj. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
56%

3-al egyetértek.


Én inkább hozzád utaltatnám. Ha ő fizet e a te ÖNYP számládra, az hivatalosan a te adó-visszatérítésedet nem tudom hogy érinti.

2013. máj. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezen én is gondolkoztam, mert ugye augusztus végéig még tutira van keresetem, tehát arra az adóvisszatérítést is igénybe tudnám venni. Amúgy remélem, hogy sokáig úgysem kell a szüleimnek fizetnie, hamar kapok állást megint.
2013. máj. 26. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!