Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Magánszemély esetén egy...

Magánszemély esetén egy szerződéskötés ahol adószám is szerepel, kiválthatja a számla adást?

Figyelt kérdés

Indultam egy képzőművészeti pályázaton amit megnyertem, ehhez pedig aláírtunk egy szerződést, hogy én az általam készített alkotást számukra eladtam.


Mivel magánszemély vagyok egyéni vállalkozás híján, így értelemszerűen nem tudtam adni számlát. A szerződésben minden adatom szerepelt, adó és TAJ számom is.


Az első kérdésem, ilyen esetben is bűncselekmény ha nem adok számlát a keresett összeg után?


Második kérdésem, ha később, más pályázaton is indulnék, és kis szerencsével azok közül is nyernék esetleg, és az így keresett összeg meghaladná az évi 250.000 forintot, akkor ez változtatna bármit a számlaadási kötelezettségen?


Helyettesíthet tehát adószámot is feltüntető szerződés számlát, ha azt magánszemély köti egyéni vállalkozás nélkül?


Előre is köszönöm a választ!



2013. máj. 28. 04:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Olvasd el, mit írtatok bele az összeg kifizetésére vonatkozóan a szerződésbe!

Ha az van, hogy a vevő ez alapján a szerződés alapján fizet, akkor gondolom, hogy levonja azt az adót, amit le kell vonni.

Ha az van benne, hogy az általad benyújtott készpénzfizetéses számla alapján fizet, akkor bizony először "adószámos magánszemély" státust kell szerezned, és az esetben fogsz tudni számlatömböt vásárolni.


Te tudod, hogy mi van a szerződésbe, de ha nem tudod értelmezni, akkor kérdezd meg a "szerződő felet"!

2013. máj. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

na igen..a szerződésnek kell nekifutni akár többször is..


mondjuk van egy bekezdés fizetési feltételek, vagy hasonló..

namost, ha Te írtad a pályázatot, akkor nem látod át a szerződést?

2013. máj. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. jún. 3. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!