Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adobevallás visszatéritése...

Adobevallás visszatéritése akkor is ha van a Nav fele tartozásom?

Figyelt kérdés
A nav fele van tartozásom 141000 ft, amit havi 4599 ft részletfizetésre kaptam meg, minden honap 10-ig kell utalnom de én már 4-én postáűra adom. Rendszeresen fizetem. Most az adobevallás elkészitésekor kiderült hogy kapokvissza 38000 ft-ot. Csak azt nem tudom hogy ebben az esetben visszaadják vagy lefogják a tartozásban.
2013. máj. 31. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem azt nem adják vissza.
2013. máj. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem azt nem adják vissza, majd utolsó hónapban kevesebbet kell fizetned.
2013. máj. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, visszaadják.

A NAV-nál úgy működik, ha van egy érvényes részletfizetési megállapodásod valük, amit te rendesen fizetsz, akkor a folyószámlád nem mutat tartozást, tehát visszautalják a pénzed. Más kérdés, ha a részleteket nem fizeted, akkor tényleg nem kapod meg.

2013. máj. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3-asnak adtam a zöld-pacsit!!!

Amikor megkaptad a részletfizetési kedvezményt a tartozásodra, akkor annak összegét a folyószámládról átkönyvelték egy "végrehajtói letéti számlára", így a saját "folyószámlád" tiszta. Arra minden hónap elején annyit terhelnek rá, amennyi abban a hónapban a határozat szerint általad fizetendő részlet összege. Azt írod, rendesen fizeted.

Ez esetben nincs hátralékod, elvileg nincs befizetendő tartozásod, "elvileg" le kellene utalniuk!!! :)))

2013. jún. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem. Igen rendszeresen fizetve van a részletem. Május 21-én adtam be.30 nap állitolag és vagy megküldik vagy nem.
2013. jún. 1. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!