Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen hátrányom származik...

Milyen hátrányom származik abból, ha a lakásomba vállalkozás székhelyet jelent be?

Figyelt kérdés

Nagyon sok magánszemély, aki lakását bérbe adja ódzkodik ettől, de én még soha nem hallottam senkitől igazi hátrányt. Ellentétben azzal, amit egyes felkészületlen könyvelőirodák állítanak, szerintem nincs ennek hátránya, sőt!

1. Egy vállalkozás fizetőképesebb, mint egy magánszemély bérlő.

2. Általában a vállalkozások nevére átírják a közüzemi szolgáltatásokat, így elköltözés után ilyen tartozást nem tud magára hagyni. Az utolsó bérleti díjat és a javítások költségét meg fedezi a kaució.

3. A bejegyzett székhelyű vállalkozás által fizetett iparűzési adó adott részét az illető kerület kapja vissza (vidéken teljes egészében a településé az ipa).

4. Talán a nagy ügyfélforgalom zavarhatja a szomszédokat, de rengeteg olyan vállalkozás van, amelynek gyakorlatilag nincs ügyfélforgalma. Ilyenek, például, azok az egyéni vállalkozók, akik szoftvert fejlesztenek, fordítanak, kihelyezett tanfolyamokat tartanak, vagy akár a taxisok, vagy a különböző helyszíni munkákat, javításokat végző mesterek is.



2013. jún. 11. 09:07
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem sincs hátránya.

Maximum annyi, hogy egy "elköltözés" esetén arra a címre mennek még évekig a cég nevére szóló "nyaggató" levelek.:)

2013. jún. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7%
Én az autómat adtam bérbe és a tulajtól elkobozta a nav. majd elárverezte a kocsit és nem adott semmit a pénzből. Sőt, azt se mondták, hogy elárverezték, 2 év múlva tudtam meg véletlen. Azért vették el a kocsit attól, akinek bérbe adtam, mert szeszt szállított benne.
2013. jún. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Semmilyen, de a felsoroltak nem egészen helytállók:

1: Sok vállalkozás fizetésképtelen, vagy nem hajlandó fizetni; sok magánszemély fizetőképesebb és nagyobb hajlandóságot mutat a fizetésre, mint egy vállalkozás.

2: Magánszemélyre is át lehet íratni és a vállalkozás sem feltétlenül íratja át. Kauciót magánszemélytől is kapsz.

3: Vidéken sem teljesen így van. Ha van a vállalkozásnak fióktelepe, telephelye, meg kell osztani az IPA-t.

Az, hogy kinek megy az IPA, a bérbeadó szempontjából lényegtelen.

4: Az ügyfélforgalom független a cégformától. Sokszor a telephely bonyolítja az ügyfélforgalmat, nem a székhely. A bérbeadót 99%-ban nem érdekli, hogy a szomszédokat zavarja-e a bérlője (akár vállalkozó/vállalkozás, akár magánszemély a bérlő)

2013. jún. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 szekhely com ***** válasza:
66%

Amennyiben magánszemély engedi bejegyeztetni a lakcímére egy cég székhelyét, akkor a következőkkel kell számolnia:

- jöhet hatóság a céget felkeresni. Rosszabb esetben végrehajtó is, akinek bizonyos fokig joga van a lakásodban kutakodni is, hogy a cég iratait, vagyonát fellelje.

- amennyiben szívességi használóként engeded be a céget (vagyis ingyen) akkor ezt meg kell tudni megfelelően indokolni. (Nehogy azt mondják rád, hogy eltitkolt jövedelmed van!)

- Ha nem ismered a cég tevékenységét, akkor belefuthatsz olyanba, hogy egy csomó reklamáló ügyfél fog megkeresni - akár hétvégén, vagy akkor amikor neked a legkellemetlenebb.

- Szerződést kell kötnöd a céggel és ebben minden kockázatot ki kell zárnod, hogy a későbbiekben ne legyen előre nem is gondolt problémád.

- Ha a cég eltűnik, akkor Neked kell gondoskodnod arról, hogy a cégbíróság megszüntesse a székhelyet. Ez illetékfizetési kötelezettséggel jár és törvényességi felügyeleti eljárásnak hívják.

LENNE még néhány pont itt, amit felsorolhatnék, de gondolom ennyi elég belátni, hogy nem igaz, hogy semmilyen felelősséggel, kötelezettséggel nem jár a cég részére székhelyet biztosítani. Ezért vannak a profi székhelyszolgáltatók, akik mind jogilag, mind helyiség szempontjából fel vannak készülve.

2013. jún. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó válaszolóval értek egyet, valószínűleg én is a felkészületlenebb könyvelőiroda vagyok... Asszem... Az a baj, hogy nem gondoljátok végig, míg nincs baj... Nálam volt olyan, ahol a székhelyen foglaltak... Utána a székhely tulajának kell bizonyítania hogy az az övé... Kérdem, hogy magánszemélyként az utolsó szögig őrzöd a számlákat, ha egyáltalán volt? Itt ugyanis bánta a magánszemély is, jó pár cuccot csak hónapok múlva kapott vissza, ügyvéd segítségével, mondanom se kell, hogy az is költség.... Tehát nyugodtan adjatok székhelyül...
2013. jún. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon örülök, hogy feltűntek a székhelyszolgáltató cégek is, mert ők egy másik szempontot mutatnak be: azoknak a vállalkozásoknak a szempontját, amelyek ebből élnek.

Nekik érdekük, hogy a vállalkozások a bérbe vett lakásokba ne jegyeztessenek be székhelyet.

A székhelyszolgáltatóknak általában fél-egy évet előre ki kell fizetni. Vajon mi történik, ha a székhelyszolgáltató cég a begyűjtött pénzekkel egyszer csak eltűnik, és a sok bejegyzett székhely "a levegőben lógva" marad?

2013. jún. 13. 01:23
 7/8 szekhely com ***** válasza:
64%

Teljesen igazad van!

Sajnos sok kókler székhelyszolgáltató jelent meg a piacon, amelyek messze a piaci ár alatt vállalnak székhelyszolgáltatást. Begyűjtik a pénzt aztán felszívódnak. Ráadásul az ingatlan tulajdonosa, akitől bérelték - ha nem megfelelő gondossággal járt el bérbeadáskor - külön bajba kerül. Ezt itt most nem részletezem.

Hogyan ismerhető fel a korrekt székhely szolgáltató?

1. régóta a piacon van (4-5 év minimum célszerű, de vannak 10-15 évnél régebbiek is a piacon)

2. az árai nem tömegtermelésre utalnak

3. saját tulajdonú ingatlanban szolgáltat

4. a székhelyszolgáltató ellen nem indult hatósági eljárás (NAV, munkaügy)


Amelyikre valamennyi feltétel igaz, csak igen kis számban létezik. Szerződés előtt legalább a fenti négy kérdést tisztázni kell.


A piacot figyel

2013. jún. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 szekhely com ***** válasza:
64%

előző komment vége lemaradt.

Így helyes: "A piacot figyelni kell! Nem az olcsó szélhámosoknak bedőlni."

2013. jún. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!