Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Peren kívüli megállapodás...

Szabolcs007 kérdése:

Peren kívüli megállapodás (TARTÁSDÍJ)?

Figyelt kérdés

Apum nem fizet gyerektartást 1 éve de ugyan úgy suliba járok

már bíróságon van az ügy de nemigazán jutottam még semmire a végrehajtó is foglalkozik már vele hogy visszamenőleg is fizesse ki a tartásdíjat. Anyum sajnos már nem él. De vele még anno peren kívül megegyeztek egy összegben mert fel akarta emeltetni a tartásdíjat. Végül is megegyeztek egy összegben . Most a végrehajtótól kaptam egy levelet hogy bizonyítsam be hogy apum nincsen túlfizetésben hiszem ő azt állítja hogy azzal az összeggel ki van fizetve az elmaradás is. Hogy tudom bizonyítani azt hogy ez nem így történt és hogy tudom kötelezni arra hogy fizesse ki ??



2013. jún. 18. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:

A végrehajtó téged nem szólíthat fel semmire. főleg ha nem ellened akar végrehajtani.


Bizonyítani amúgy apádnak kellene, hogy ő fizetett. Nem neked.

Itt a bíróság mondja ki a végszót mindig.

2013. jún. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Apum bizonyította csekkek-el. úgy van hogy 6300 az alapösszeg de 12000 fizetett. De ezt a felemelést anyum kérte. De megállapottak peren kívül ebben az összegben hogy ne keljen tárgyalásra járni stb. nekem van arról egy papírom hogy ezt anyum kérte de ez elég bizonyíték a végrehajtónak? mert arraól nincs határozat hogy ennyit állapítottak meg .
2013. jún. 18. 13:45
 3/4 anonim ***** válasza:

ezt nem tudom tutira.

ha van egy közös megállapodása anyádnak és apádnak papíron aláírva, h mennyit kell fizetnie, akkor az a kérdés, hogy az felülírja e az eredetileg megállapított tartásdíjat.


erre jogász kéne inkább. esetleg ügyvéd.

2013. jún. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem 50-50 % eséllyel indul a dolog, ha van egy ilyen bírósági peren kívüli megállapodás.

És tényleg apukádnak kell bizonyítania, hogy mindent kifizetett, amiben megállapodtak a szüleid. Ha 12.000 a megállapodás, de Ő csak 6.000-ről tud csekkeket felmutatni, akkor természetesen elmaradásban van.


Még jöhet olyannal a végrehajtó, hogy "hiteles"-e a megállapodás (dátum, aláírások, tanuk stb.). Tehát 50-50 %-os a dolog, de ne hagyd magad!

(Micsoda apák vannak!)

2013. jún. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!