Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi van olyankor ha a Gyes...

Mi van olyankor ha a Gyes utáni visszatéréskor a munkáltató által felajánlott munkát nem fogadom el, mert a régi szerződésem helyileg nem oda szólt bár azonos munkakört ajánl fel mint ami korábban volt?

Figyelt kérdés
Régóta dolgoztam egy cégnél miután szültem tulajdonos váltás volt ,de időközben megszüntették a helyet ahová mennen kellene.Most már letel a gyes és a bennmaradt szabim töltöm.Ajánlottak egy munkát ,ami :) nem a végzettségemnek megfelelő,soha életemben nem is dolgoztam abban a körben.Elutasítottam mert nem a végzettségemnek megfelelő.Most ajánlott egy másikat ami erősen gyanús,hogy csak hasraütésre találták ki,ami sántít egy kicsit.A végzettségenk megfelelő ugyan,érdekelne mi van olyankor ,ha azt is elutasítom.Tudtommal nem vagyok köteles bárminemű szerződésmódosítást aláírni.Csak kölcsönös együttértés alapján lehet szerződést módosítani.Mivel sok éve vagyok ott,ha elküldene járna 2 havi végkielégítés és járna 30+20 nap felmondási idő mivel több mint 8 éve dolgoztam a cégnél.Gondolom nem akar felmondani nekem.Vélemények,tapasztalatok a témában?

2013. jún. 18. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:

ha nem fogadod el, felmondanak

ennyi, találnak mást, aki ellátja a feladatot és eddig is ellátta valaki, amíg otthon voltál

nekem megszűnt a munkaköröm azóta és még másikat sem ajánlottak, a felmondásommal vártak vissza

keményen hangzik, de ma már nem érték az hogy x éve ott dolgozol, hogy jó munkaerő vagy, másnap találnak a helyedre 100 másikat

sajnos ez most egy ilyen világ

2013. jún. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nem fogadod el, akkor tulajdonképpen nem tud Neked munkát biztosítani, tehát felmond. Ez nem szerződésmódosítás, hanem felmondás.

Ez a gyakorlat...

2013. jún. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nekem nincs bajom azzal ha felmond, sőt örülnék neki mert legalább adnia kell 2 havi fizetést is végkielégítésre.
2013. jún. 19. 14:55
 4/4 A kérdező kommentje:
Én úgy látom nem akar felmondani arra játszanak én mondjak fel,hogy ne kelljen fizetie végkielégítést valamint az 50 nap felmondási időre járó távolléti díjat.
2013. jún. 19. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!