Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Elakadt az USA-ból rendelt...

Elakadt az USA-ból rendelt csomagom?

Figyelt kérdés
Ebayről rendeltem nemrég egy szemüveget, 24 dollár értékben (szállítással együtt) Priority Mail szolgáltatással, ami azt jelenti, hogy 7-11 napon belül itt kellett volna hogy legyen. Azonban még mindig nincs itt. Két napja írtam az eladónak, hogy utána tudna-e nézni, mire ő utánajárt, és azt mondja, hogy a csomagom az országban van a vámon. Hogyan tudnék kapcsolatba lépni a vámmal? Értesítést még nem kaptam semmilyen formában, az Orczy téri hivatal száma pedig állandóan foglalt. Olvastam, hogy elég körülményes procedúra ez az egész, na de ennyire?

2013. jún. 25. 16:32
 1/9 anonim ***** válasza:

A priority (air) mailhez kellett, hogy kapjál egy "tracking numbert", azaz egy rakszámot.


Azt írd ki vagy küldd el nekem és akkor látjuk majd hol a csomag.


Amúgy a tengerentúli csomagok legritkább esetben érnek ide 7-11 nap alatt. Az csak a duma. A valóság inkább a 3 hét.

2013. jún. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A normál postával rendelt csomagom is volt már itt két héten belül... azért vagyok ideges. De egyébként az előző cuccom sem ért ide, nem tudom milyen elb*szott helyen élünk, de ez botrányos. Mellesleg úgy tudom, hogy a tracking number csak USA-n belül él, azt én is le tudom követni. Mindenesetre itt van LN456711679US :\
2013. jún. 25. 16:41
 3/9 anonim ***** válasza:

A nemzetközi csomagok rakszáma nem csak "USA-n belül" él, mivel nemzetközi.


Ez a tracking, amit küldtél viszont még nincs MO-n, az 100%. Sőt, ahogy én elnézem ez nekem nagyon is egy USA-n belüli, helyi küldeménynek az azonosítója.


Én rákérdeznék még egyszer az eladónál, hogy biztos jó trackinget küldött-e.

Illetve ha én nézek el valamit akkor majd a posta.hu -n tudod nyomonkövetni a csomagot, DE CSAK AKKOR ha már beérkezett az országba. Előtte nem.


LN456711679US

Delivered

June 5, 2013, 9:22 am

FOUNTAIN VALLEY, CA 92708

International Letter

Arrival at Unit

June 5, 2013, 5:54 am

FOUNTAIN VALLEY, CA 92708

Processed at USPS Origin Sort Facility

June 5, 2013, 1:39 am

ANAHEIM, CA 92899

Depart USPS Sort Facility

June 5, 2013

ANAHEIM, CA 92899

Processed at USPS Origin Sort Facility

June 4, 2013, 6:58 pm

ANAHEIM, CA 92899

Accepted at USPS Origin Sort Facility

June 4, 2013, 5:43 pm

WESTMINSTER, CA 92683

Shipment Accepted

June 4, 2013, 2:45 pm

FOUNTAIN VALLEY, CA 92708

2013. jún. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát külföldön elvileg nem él a nyomkövetés, a sima USPS csomagnál sem. Amcsiban még frissítik, de külföldön már nem, ahhoz valami speckó szolgáltatás kell, hogy külföldön is frissüljön. A tracking szerint elhagyta a postát, tehát vagy külföldön kószál, vagy tényleg itthon csücsül a vámon.
2013. jún. 25. 16:57
 5/9 anonim ***** válasza:

1000%-ra mondom, hogy a sima mezei reg. airmail szám nemzetközi szinten nyomonkövethető. A feladó országban addig, amíg elhagyja azt, majd MO-n onnantól, ha beérkezett.


Itt egy példa a sajátjaim közül:

RF146207891SG


Egy kínai sima mezei levél. Semmi extra. Nézd meg a posta.hu -n miként logolják.

2013. jún. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De ez nem USPS. Volt, hogy megkaptam az amcsi pakkot, de ott akkor se frissült a szállítási státusz, amikor már nálam volt a csomag.
2013. jún. 26. 16:02
 7/9 anonim ***** válasza:
USA részen nem is kell neki, csak a Magyar Postánál. Márpedig az usps-t a magyar postás hozza ki ha nem tévedek, mivel az az USA nemzeti posta. Semmiben sem különbözik a Singposttól, a Chinaposttól vagy a Swissposttól.
2013. jún. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Na jó, de a magyar postán a nyomkövetésnél ezt a számot eleve be se tudom ütni, mert ez több mint 10 ragszám. Pontosan hol kell néznem?
2013. jún. 27. 16:48
 9/9 anonim ***** válasza:

Már hogyne tudnád beütni - ha megnézed az általam megadott rakszámot akkor az is több, mint 10 karakter.


Ugyan ott kell beütni, mint a többit, főoldalon nyomonkövetés. De amíg nincs az országban addig pirossal ki fogja írni, hogy nem találja. Amint beér az országba akkor fog megjelenni.

2013. jún. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!