Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Munkaadó nem adott jövedelemig...

Tisztesség kérdése:

Munkaadó nem adott jövedelemigazolást 2011-év benn, kettő munkaadó 2012. január.31-ig, de az APEH-fele bejelentette?

Figyelt kérdés
2013-06-25-én kaptam egy NAV értesítést, hogy fizessek 40000Ft-ot, mert 2012. május 20-án nem jelentetem be két munkaadó jövedelmét, (kb.4000, és 3000Ft-rol van szó) Mivel bizonyítsam, hogy a munkaadó nem adott jövedelemigazolást?
2013. jún. 25. 20:56
 1/2 anonim ***** válasza:
67%

Válaszolsz az értesítésre, hogy a munkáltató/kifizető nem igazolta Neked a jövedelmed ahhoz, hogy a bevallást el tudd készíteni. Ha a munkáltató az ellenkezőjét állítja, azt neki kell bizonyítania.


Csak halkan teszem hozzá, hogy ez nem csak a munkáltató dolga lenne, mivel - ha nem is ad - Neked utána kellett volna járnod, hogy megkapd. Legalább egy felszólító levél erejéig, amivel most bizonygathatnád, hogy a szándék megvolt benned, csak hát nem Rajtad múlt a dolog.

2013. jún. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Semmivel. Az a baj, hogyha nem küldtek ki róluk jövedelemigazolást, akkor neked kellett volna kérned. Így olyan, mintha el akartad volna sumákolni, és utólag azzal magyarázni, hogy nem kaptál róla papírt.
2013. jún. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!