Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 17 éves vagyok és diákmunkán...

17 éves vagyok és diákmunkán vagyok napi 8 órában, és a keresetem 564Ft/óra, de nem tudom, hogy nettó-e vagy bruttó. Szerintetek?

Figyelt kérdés

2013. júl. 9. 22:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Utolsó: Ó ha tudnád milyen diákmunka szerződések vannak... Már azon is csodalkoztak, hogy én aláírás előtt alaposan elolvastam. Aztán mertem megkérdezni, hogy van az, hogy szerződésben minimál bér, szóban meg többet ígértek? És amikor nem tudnak erre mit mondani akkor jön a mindent elsöprő szöveg:

Aláírod vagy jön 10 másik aki megteszi, te meg nem dolgozol...


És ez Budapest legnagyobb diák szövetkezete volt.

2013. júl. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

A vagyonőrök is 420, 450 nettóért folgoznak. És 100%, hogy minden vagyonőr és takarító minimlál bérre van bejelentve, már ha szerencséje van. És kézbe többet kap. Azaz nem kap többet 420-450Ft nettónál, csak napi 8 órában jelentik le, hogy ne kelljen többet adózniuk!!! Azaz nem akarnak utánad több közterhet fizetni!

Csalnak magyarul. Arra meg nagy ívből szarnak, hogy lószart se fogsz kapni ha nyugdíjas leszel mert azt az lejelentett fizetésed után számolják ki, nem a kézhez kapottból!

Szerződés nélkül ne dolgozz, mert még akkor is bottal ütheted a pénzedet, ha alvállalkozó, vagy munkaerő kölcsönzőtől vagy kiközvetítve, mert azok megszűnnek és más néven folytatják ugyan azt a tevékenységet. Te meg csak a megszűnt céget perelheted amiben nincs 1 Ft sem. Szal szerződés, mert max a bérgarancia alapból perkálnak egy kicsit. :/

2013. júl. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!