Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nem kérek fix árat egy...

Ha nem kérek fix árat egy szolgáltatásért (gyógyításért) hanem csak adományt és mindenki annyit dob a dobozba amennyit tud ezért megbüntet a NAV?

Figyelt kérdés
2013. júl. 10. 14:24
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Igen. Adományt sem gyűjthet bárki, alapítványt kell létrehozni hozzá, annak is megvannak a szabályai. Ilyen alapon minden vállalkozó pénztárgép helyett kalapot tenne ki a boltjában.
2013. júl. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%

Igen, el tudom képzelni, ahogy bemegy hozzád két nav ellenőr, a végén fizetni akar, te meg azt mondod neki, hogy

"ugyan, nem tartoznak semmivel, örömmel segítettem magukon... de látják, van itt egy kalap, egy jóravaló koldusember itt hagyta, hogy ha valakivel itt jót tettek, az ha gondolja, adományozhat, hogy ő is segítsen valakinek..."


Erre önkéntesen bedobnak valamit, aztán megbírságolnak?


Nem, szerintem ez jó ötlet.. A másik, ha nem fogadsz bárkit, csakis ajánlás útján embereket. Hátha az távol tartja az ellenőröket...

2013. júl. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%
Tehát nem KÉRHETSZ pénzt... De felhívhatod a figyelmüket, hogy VALAKI MÁSNAK (akit nem ismersz persze) itt hagyhatnak, ha akarnak...
2013. júl. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket, természetgyógyász vagyok és nem a gyógyításból élek, de az egyensúly miatt nem szeretem ingyen csinálni és ha valami ingyen van akkor az emberek nem is becsülik meg igazán azért gondoltam, hogy adományért vagy ajándékért gyógyítok.
2013. júl. 10. 18:04
 5/9 anonim ***** válasza:
A 'szolgáltalás' ellenértéke nem adomány.
2013. júl. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb, ha nem akarod a köz érdekét elcsalni, a társadalmat meglopni, és felkészülsz az adózásra is.
2013. júl. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 The Other ***** válasza:

Kicsit eltérek a kérdéstől, de ha jól tudom, a természetgyógyászoknak is kell:

- A szakterületnek megfelelő vizsga letétele

- Az alapnyilvántartásban való regisztrálás

- A működési nyilvántartásban való regisztrálás

- Működési engedély (ez pedig a felelősségbiztosítást és tárgyi feltételek meglétét is magába foglalja).


Ha ezek nélkül kezdesz el "gyógyítani", az könnyen valamilyen jogszabályba vagy törvénybe ütközne.


Márpedig a fentieket vállalkozóként lehet a legegyszerűbben biztosítani és ez esetben nem hiszem, hogy egy fix tarifa megszabása nehézségekbe ütközne...


Még egy szakorvos se csinálhatja meg azt, hogy "jófejségből" elkezd betegeket fogadni a garázsában vagy a vendégszobában, mert akkor a tárgyi feltételek (ideértve a burkolatok minőségét, elhelyezését, beteg wc-k kialakítását, öltözők stb) hiányoznának. És a NAV se venné be azt a dumát, hogy csupán felebaráti szeretetből működtet valaki illegális "maszek" szakrendelőt engedélyek nélkül...

2013. júl. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Minden feltételem megvan, van szakvizsgám, be vagyok regisztrálva, van rendelőm itthon a házunkban de van két pici gyerekem, nagy kertem, háztartás és egyéb munka amik mellett az időm kevés és csak hobby szinten csinálom ha van időm és kedvem vagy valaki megkeres, eddig nem hirdettem magam de szeretnék minél több embernek segíteni és ezt csak úgy tudok majd ha hirdetek, ha kiváltanám a vállalkozóit olyan sok lenne a fizetési kötelezettség, hogy vagy nagyon magas áron kellene tevékenykednem vagy sokkal több időt szánni rá és nem hobbyból hanem azért csinálni, hogy pluszra jöjjek ki. Ezt nem igazán szeretném de még megkérdezek könyvelőt.

És ha élelmiszert kérek azért is büntetnek? Azt hogy vallom be?

2013. júl. 11. 08:59
 9/9 anonim ***** válasza:
79%

Egyéni vállalkozó, Kata adózási fórma. Havi 50, így nyugiban élhetsz. Ha van fő állásod, havi 25. Ha elkapnak 300-500 ezer körül, megy a bünti.

De ha csalni akarsz te dolgod.

2013. júl. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!