Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem tudom eladni a házamat....

Nem tudom eladni a házamat. Ha eladnám, már nem kellene utána adóznom. De mi a helyzet akkor, ha elcserélem egy lakásra és azt adom el? Azután kell, vagy nem adóznom?

Figyelt kérdés
2009. okt. 18. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
20%
Miért adózol a házad után?Nincs házadó még egyenlőre,csak a 60-as évekig volt,de akkor a lakások után is kellett adózni.
2009. okt. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 igabcsy ***** válasza:

Az ingatlaneladásból származó jövedelem adóját mindig egy adott ingatlan eladáskori értékének és a szerzéskori értékének a különbözete határozza meg.

Ez egy elég bonyolult számítás, mert vannak benne a jövedelmet csökkentő tényezők is.

Tehát ha elcseréled egy lakásra, akkor is az adót ki kell számolnod a házadra. Persze elképzelhető, hogy tényleg nem kell fizetned egy fillér adót sem. De ezt számok és további információk nélkül nem tudom neked megmondani.

Lényeg hogy ha bármilyen úton módon hozzájutsz egy lakáshoz, akkor annál ugyanígy elölről kell kezdeni a számolgatást.

Ja... és sokan keverik a lakásvásárlási illetéket, az ingatlaneladásból származó adóval.

A kettő nem ugyanaz.

illetéktörvényt itt találod:

[link]

III fejezet, 21.paragrafus foglalkozik a témával

a személyi jövedelemadó törvényt pedig itt:

[link]

IV. fejezet 4-9 paragrafusában olvashatsz

2009. okt. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Miket zagyválsz, első válaszoló? Ha az ingatlanod már több, mint öt éve a birtokodban van és eladod, akkor nem kell adózni utána./akkor sem, ha bármire költöd az árát/. Ingatlanadó pedig van, az én házam eseében évi 12.000.-ft., csak éppen kommunális adónak csúfolják. Ezt a fajta adót /hogy tudd!/ a helyi önkormányzat állapítja meg. Remélem skerült kiokosítanom!
2009. okt. 18. 19:16
 4/4 anonim ***** válasza:
A második válaszoló mindent leírt. Igen az 5 év újra kezdődik a cserével.
2009. okt. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!