Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ki ellenőrzi Magyarországon a...

While kérdése:

Ki ellenőrzi Magyarországon a nemzeti adó hivatalt?

Figyelt kérdés

Határozottan emlékszem, hogy az egyik beidézett törvény bekezdésben úgy fogalmaztak, hogy a NAV-nak méltányosan "kell", nem pedig lehet bizonyos (egyébként adott) feltételek között eljárnia.


Ezzel ellentétben az ügyemre egy "felfüggesztettük" levelet küldtek kb 1 hónapra rá. Ezzel a teljesen komolytalan indoklással:


"Eljárásom során megállapítottam, hogy az elengedni kért kötelezettség kérelmező adófolyószámláján a mai napig tartozásként könyvelésre nem került"


Időben elküldtem a formanyomtatványukat kitöltve és a kérelmet a megfelelő indoklással is (melyet egyébként elismertek). Ennél többet szerintem nem várhatnának el jogszerűen, 15 napom van fellebbezni persze ez +3000Ft illeték mellett történhet meg. Zseniális.



2013. júl. 12. 14:29
 1/1 anonim ***** válasza:

A kb 1 hónap valószínűleg benne van a kötelező válaszadási határidőn belül (beérkezéstől számított 30 nap, amit értesítés kiküldésével újabb 30 nappal meghosszabbíthatnak)


Nem elutasította a kérelmedet, nem kell fellebbezned.


"Eljárásom során megállapítottam, hogy az elengedni kért kötelezettség kérelmező adófolyószámláján a mai napig tartozásként könyvelésre nem került"

Amilyen adónemen te elengedést kértél, ott nincs tartozásod, azaz nincs mit elengedni.

Olyan, mintha minden áramszámlád be lenne fizetve, de te kérnéd, hogy engedjék el az utolsó befizetendő összeget.

2013. júl. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!