Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi alapján utaljak? Mit lehet...

Mi alapján utaljak? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Hello mindenki.

Van egy elég nagy problémám, amivel nem igen tudok mit kezdeni. Az alvállalkozóm Magyar, én Magyar vagyok, a megbízó viszont Francia. Az alvállalkozóm kiszámláz a Franciának, de az én címemre postázza a számlát. Én csinálok egy új számlát, amit küldök a Franciának. Így ha megérkezik az összeg, nálam van az én hasznom, valamint az az összeg, amit az alvállalkozómnak kellene kifizetnem.

A kérdés, hogy mi alapján tudom kifizetni? Mivel nincs a nevemre számla.



2013. júl. 23. 08:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Az alvállalkozó mi a bánatos lófüttyért számláz a francia megrendelőnek?!


Az alvállalkozó NEKED dolgozik, neked kéne, hogy számlázzon...


Küldd vissza a számlát, sztornózzák le és írjanak újat a te nevedre.

2013. júl. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Azért számláz neki, mert egy rossz döntés miatt így találtuk ki. Mivel a vállalkozás még nem megy annyira, ezért nem tudnánk az áfát kifizetni. Így tűnt egyszerűnek, hogy a Franciának számláz, de nekünk küldi, így nulla százalék az ÁFA. Mi csinálunk egy számlát a Franciának szintén nulla ÁFÁ-val. Ő kifizet minket, mi leszedjük a minimális hasznunkat és itt áll meg a tudomány.
2013. júl. 23. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!