Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Heti 10 órás részmunka részletei?

Heti 10 órás részmunka részletei?

Figyelt kérdés

Egy kis tanácsra lenne szükségem...


Nos....elvégeztem a műkörmös tanfolyamot....szeretnék legálisan dolgozni...viszont GYES-en vagyok.....


Nekünk az oktatónk azt mondta, hogy "kismamaként" alkalmaznak Ők is 1 nőcit Pesten és heti 10 órára van bejelentve, és járulékterhe 5e ft / hó a GYES miatt....


Csak kell keresni 1 egyéni vállalkozót, aki felveszi a "Közérzet javító egyéb személyi szolgáltatások" körét és oda bejelent....én meg minden hónapban csekkolom neki az 5000 és csak le van papírozva minden....


Létezik ez?? Kell ilyenkor telephely módosítás pl. ha nem ugyanazon a helyen dolgozom, mint aki bejelent?

Illetve nekem a nyugtaadási kötelezettségen kívül milyen kötelezettségem van?


Otthon dolgoznék a pici miatt...



#munka #részmunka #10 órás munka
2013. júl. 26. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:

A helyzet a következő:


A gyermek 1 éves koráig semmilyen keresőtevékenységet nem lehet folytatni a GYES ideje alatt. Se otthon, se távol.


A gyermek 1 éves kora után csak heti 30 órát meg nem haladó időtartamban lehet munkát végezni, ha ezt az otthonodtól távol vagy kénytelen megtenni.

Ha otthon végeznéd, akkor nincs időkorlát, tehát korlátlanul végezhető.


A fent leírtak alapján nincs szükséged semmiféle egyéni vállalkozóra, aki még le is nyúl Téged, mivel otthon dolgoznál. Teljesen hivatalosan, törvényesen megteheted...

2013. júl. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

ezt nem értem...bocsi :)


nekem eddig még könyvelő is azt mondta, hogy igen is be kell jelentsen vki, mert mi alapján végzem azt a bizonyos tevékenységet...stb...


mi van ha vki felnyom?????? ez sztem nem így működik, hogy én csak nekilátok itthon és gyártom a körmöket...

2013. júl. 29. 15:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Én a kérdésedből úgy vettem ki, a gondod az, hogy GYES alatt végeznél keresőtevékenységet, és szerinted nem lehet, csak úgy, ha valahol heti 30 óránál kevesebb időben végzel munkát. Tehát félreértettelek.


Lenne még kérdésem:


A GYES alatt van valamilyen jogviszonyod? Például munkaviszony? Mert ha van, akkor fennáll az, amit mondtam. A tevékenység végzésének előfeltétele még az, hogy adószámot kell kiváltanod az adóhatóságnál erre a tevékenységre. Annak birtokában végezheted, és számlát, nyugtát is tudsz adni. Ilyenkor "csak" SZJA fizetési kötelezettséged van belőle, valamint EHO (egészségügyi hozzájárulás).


Ha nincs a GYES alatt valamilyen jogviszonyod, akkor vagy vállalkozóit kell kiváltanod, vagy valakivel "munkaviszonyt" létesítesz, amit a könyvelő mondott. De ez csak akkor "szükséges", ha nincs jogviszonyod.


Bocsi, igazad van, nem kérdeztem rá a jogállásodra, mielőtt válaszoltam volna. Ugyanis az sok mindent befolyásol. Viszont hülyeséget sem írtam...

2013. júl. 30. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

nincs munkaviszonyom, mert a március 1-el felszámolták a céget ahonnan GYES-re mentem....


vállalkozó nem tudok lenni, mert alap fokú képzésen vettem részt (ami gyakorlati oktatás terén egyenlő a középpel) de ezzel a végzettséggel csak alkalmazotti munkaviszonyban lehet dolgozni...egyéni vállalkozó nem lehetek!

2013. júl. 30. 07:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Értem.

Tehát marad a munkaviszony.

Ekkor az, aki felvesz, a munkáltatód, Tőle kapod a fizetést, levonja belőle a kötelezőket, valamint befizeti utána a közterhet. Neked ezzel úgymond, semmi dolgod. Ugyanúgy működik, mint az előző munkahelyed, csak nem BT, KFT, ZRT, stb., hanem egyéni vállalkozó.

Mint írtad, csak "papírforma" szerint léteznél ott. Ténylegesen otthon dolgoznál, és gondolom a vállalkozó "beszedné" Tőled azt az összeget, amit emiatt neki utánad fizetnie kellene az állam felé.


Nem "szép dolog", de létezik ilyen. :)

2013. júl. 31. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hát, heti 10 óráért havi 5000 ft járulék szerintem még mindig jobb, mintha valaki "jóakaró" feljelent és fizethetek több 100e ft büntetést...
2013. júl. 31. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!