Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » ÁFA ellenőrzéshez bekért...

ÁFA ellenőrzéshez bekért anyagok köre és ennek szabályozása. Tehetek Panaszt?

Figyelt kérdés
Bt.-ről van szó, a teljesen korrekt fajtából. Ügyfelünk. Volt egy kis visszaigénylése és persze rögtön berántották, pedig nem kiutalást "csak" átvezetést kértünk.A lényeg, hogy telefonon egy olyan 16 pontos listát diktált le a NAV-os ügyintéző (szerintünk teljesen kezdő és még butuska is), hogy már összeszedni sem egy kis munka és ráadásul nem havi áfa ellenőrzési körbe tartozó dokumentciók, hanem mintha egy átfogó ellenőrzést végezne úgy kért anyagokat.Pl Társasági szerződés, összes szabályzat, számlakeret, számlatükör stb. ...ami a "poén" hogy 17. pontként azt bírta mondani, hogy és minden egyéb amit mi gondolunk. Na most a 16 pontban egyetlen számla de az adott hónapra vonatkozó áfa analitika sem szerepelt. Szabadságok miatt csak auguztusban megyünk, de nagyon bosszant hogy egy ilyen kis buzgó mócsing miatt nem hogy nem jut a vállalkozó a jogos pénzéhez, de plusz munkát vartak a nyakunkba felesleges(!!!!) és főleg nem az ellenőrzési körbe tartozó anyagok bekérésével.Nem egy ellenőrzés van már a hátam mögött, de még ekkora hozzá nem értéssel nem kellett szembenézni. Átfogó ellenőrzésben is van már bőven tapasztalatom, azt sem így, ilyen hülyén kell kezdeni. Felesleges zaklatásnak és a hatalommal való visszaélés érezzük még az ellenőrzés megkezdése előtt.Mi a véleményetek, lehet valamit tenni, vagy csak a fütyszóra ugribugrizás marad?
2013. júl. 30. 23:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Jó kérdés.

Ilyenről még én sem hallottam. Telefonon soha nem adtak utasítást, mindig írásban kérték be az anyagokat, ahol leírták, hogy mire kiváncsiak, és lehetőleg mikor vigyük be.

Hasonló az érzésem, mint Neked, egy majommal találkoztál össze.

Nem biztos, hogy én telefonos utasításra ugranék... :)

Eddig sem tettem senkinek, megkértem, hogy tegye meg hivatalos levélben a kérését, mert nem tudhatom, hogy most valaki csak viccel velünk, vagy sem.

2013. júl. 31. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

1. Szedd össze neki amiket kér, ne feledd el mellé rakni még:

- a korábbi időszakokban összegyűlt, betelt és jelenleg is használatos számla-tömböket, nyugta-tömböket

- a szigorú számadású nyomtatványok nyilvántartási kartonjait


2. Látják ők, hogy az áfa-ellenőrzés során valószínű nem tudnak majd "fogást" találni rajtatok, tehát keresni fogják, hol, mibe tudnak még belekötni


3. Egyelőre "ne szólj szám, nem fáj fejem" elv alapján tedd, amit kérnek, valószínű én is kiborulnék a helyedben, de az ügyfél érdekében "nem célszerű" hivatkozni a jogaidra. Legalábbis az ellenőrzés lefolytatása előtt!!


4. Itt szól a fülem mellett a rádió, éppen erről dumáltak benne: áfa-ellenőrzést összekötnek pl. munkaügyi adatok ellenőrzésével!!!!!

Csomagold össze azt a dossziét is, ahol a beltag + alkalmazott bejelentése, ill. a lefűzött munkaszerződések, hasonlók vannak. Vagy bent fogja, vagy visszahozod!

2013. júl. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

2-es vagyok!

Üres az államkassza, (vagy aug. 12-ig kiürül, az IM-hitel visszafizetése után) ezért keresik a fogást, kit hol, milyen okkal-móddal tudnak bírságolni. Kell a pénz!

2013. júl. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! ( ha még ír valaki minden vélemény érdekel)

Köszönöm a hasznos tanácsot is. Így fogok tenni, felkészülünk amiből lehet, de azért csak piszkálja az ember lányát hogy becsületes munkáját és drága idejéennyire becsülik.A telefonos megkeresés nálunk 100%-ban működik. a legtöbbször így keresnek meg minket. A tapasztalt és a munkáját valóban jól végző NAV ügyintézővel (ad abszurdum)még azt is meg tudtuk beszélni előre, hogy átküldtük az áfa kartont és csemegézett belőle hogy miylen számlákat vigyünk (óriási számlaforhgalmú cégnél ) és eddig mindent, mindenkivel tök jól lekommunikáltunk....és ez független attól, hogy volt e megállapítás vagy sem. Nagyon inkorrekt így álln bárkihez is, hogy ugráltatjuk szire szóra és még olyan érzésem is van ,hogy soha nem vizsgált gy cégt sem csak kinyitotta a tankönyvet ( sajna nem a megfelelő oldalon) Na jó nem bosszankodom, csak megy az idő és emiatt a kis hozzáértő ellenőrke miatt én túlórázom a kislányom hátrányára, mert ügye a többi cégnük többi határidős munkája sem állhat meg..:(:(:( ...az még plusz szép a dologban, hogy egy rutinos NAV-os simán elengedte volna a sztorit, ha az előző hónapokon végig futtatja a szemecskéjét.

2013. júl. 31. 12:00
 5/12 A kérdező kommentje:
Jajj! Nagyon bocsi a sok elütési hibáért! (kapkodok itt a kis ebédidőmben :):):) )
2013. júl. 31. 12:03
 6/12 anonim ***** válasza:

Nagyon megértelek, és nyugodtan dühöngd csak ki magad itt, én közel 20 éven keresztül csináltam.

Emlékszem, egyik évben júl. 20-a után el akartam menni egy hét szabira, jött a levél: xy ügyfél anyagát munkaügyi ellenőrzésre vigyük be, visszamenőleg 3 évet.

No majd elmegyek aug. 20.-a után egy hétre: jött a másik ügyfél ugyanazzal levéllel.

Ráadásul ugyanabba a szobába kellett mennünk csak éppen másik ügyintéző. Megjegyeztem neki, hogy a múlt hónapban is itt voltam, csak akkor egy másik ügyintézőhöz jöttünk. Azt mondta: igen, felváltva mentünk el szabira. !!!!

Jó, és én???


Csak tudod, ha az ember kinyitja a száját, megteheti, hogy az ügyfélen "veri el" a port, mert te is tudod, hogy ha nagyon akarnak, valahol, valamit úgyis találnak, vagy addig kutakodnak, míg nem találnak, vagy éppen téged ki nem készítenek amúgy rendesen. Te is tudod!

Inkább ott bent nyeltem nagyokan, és csak akkor káromkodtam, amikor már kívül voltunk a kapun.

A népi Kína 2 napos "termését" a szerencsédbe, és utána pedig jutalmazd meg magad egy jó adag sütivel, vagy amivel akarod!!!!!!

2013. júl. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Szia, Köszönöm :):)


....és hát nem volt semmi a Te sztorid sem!Tiszelet az önfegyelmednek:):) Tényleg tudom, hogy megy ez, és valóban az ügyfélre kell tekintettel lenni.

Most csak itthonról volt időm benézni,de jól esett olvasni a biztatásod.Úgy érzem túl vagyok az első felindultságomon, de az biztos, hogy ezeket az idegi teljesítményeket és "jó szolgálatokat" amit a munkaadóink és ügyfeleink érdekében teszünk nem lehet eléggé értékelni és megköszönni még is a legtöbbször ez elmarad.Na mindegy, ez egy ilyen szakma:):):) és biztos én vagyok a hülye de még(!!!!) szeretem...Régebben persze sokkal jobban szerettem a szakmámat, mostanában eléggé kezdek belefáradni.(De lehet, hogy csak a szabi hiányát érzem)Holnap (v.inkább már ma???) fejtágításon leszek, jövő héten pedig NAV, de azért majd megpróbálok újra benézni....

2013. aug. 1. 23:55
 8/12 anonim ***** válasza:

Már nyugdíjasként dolgoztam, amikor egyszer (3 évvel ezelőttf) besokalltam, és bezártam az irodámat azzal, hogy életemben több adótörvényt, bevallást, apeh-ost és hasonlókat látni sem tudok, és látni sem akarok!

Megértelek!


Egyébként: minden ilyen ellenőrzésre bevittem a megyére magammal az ügyfelet, szagoljon csak bele a levegőbe(= az épületbe ha belépünk, szinte megfagy odabent a levegő, dermesztő hideg, és nemcsak a hőmérséklettől, hanem már a portás által sugárzott "felsőbbrendűségtől" is!).

Jöjjön velem az ügyfél, válaszolgasson ő az előzetes kérdésekre, a legvégén írja alá ő a jegyzőkönyvet, stb. stb.

Később már kevesebbet kell neki dumálni, hogy valamit enged, vagy tilt az adótörvény, könnyebben elfogadja, amit mondok, és amelyik végig-izzad velem egy-egy ilyen ellenőrzést, az valahol elkezdi jobban is becsülni azt, amit csinálok = csinálsz.


Azért pihenj is egy kicsit, majd írd meg, mire jutottatok!

2013. aug. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Szia/sziasztok!

Illik jelentkezni a végén is, tehát beszámolok. Sajnos vége az még nincs, de ez volt:

1.) 26 perc várakoztatás a portán ( én ebből már szoktam következtetni a továbbiakra és az ügyintéző IQ jára is) A múltkori komolyabb 2 éves ellenőrzésnél a tapasztalt "vén róka" ellenőr (pasi)egyetlen percet sem várakoztatott, azonnal lejött értem és halál udvarias volt. Végig korrekt és jó légkörben tartott az ellenőrzés és nem dühöngött azért sem mert nem sikerült hibát találnia :):):) ...szóval az volt a múltkor. Most a 26.percben még csak a portáig jutottam:(

2.) Fent az irodban (légkondi ugyan van de kikapcsolva és 4 ügyintéző + az ügyfeleik tehát zsúfolt)15 (!!!) perc igzolvány vizsgálgatás és az ügyintéző bénázása a számítógépen. A többi ellenőr már majdnem a zárlati jegyzőkönyvön dolgozott mikor az enyém még az adatokkal bíbelődött.

3) Átadtam a bekért anyagokat, néhányhoz fűztem egy kis tájékoztatást és vártam a kérdéseket. Azok nem voltak, láthatóan azt sem tudta miket kapott.... Mindent amit vittem ott tartott eredetiben. Erről kértem egy tételes átvételi listát erre áthívta a jogászukat (azt hitte megijedek) Persze a jogász csávó tudta mi a szitú és megíratta vele a tételes átvételt (nem tudom magától miért nem tudta, annyira nem volt fiatal hogy ez legyen az első ellenőrzése kb 35-37 éves lehetett)

4) Mivel minden ellenőrzésre 2 ellenőr van kijelölve és a másik szabin volt, ezért maradt nekik 30 napjuk hogy kotorásszanak, keresgessenek a bevitt anyagokban. Ennyi


Ja és a jegyzőkönyv szerinti ellendőrzés nem csak az ÁFÁ-ról szól, egyedül az időszak stimmel. ( egyes adónemek ellenőrzése a megfogalmazás ami ugye már érthetővé teszi hogy miért azokat kérték amiket, csak nem tudom miért kellett a telefonban EGYÉRTELMŰEN ÉS KÖVETKEZETESEN CSAK AZ ÁFAT emlegetni. Legalább 5-ször visszakérdeztem. De persz én vagyok a hülye.) Mondjuk ha értelmesen kommunikált volna a telefonon akkor több mindennel kiegészítettem volna az anyagot. De hát így járt (meg én is) legfeljebb bekéri amire még kiváncsi. Egébként a tankönyvvel majdnem igazam volt, mert egy belső NAV- os információs füzetben írt listát diktált be a telefonba és otta helyszínen is azt lapozgatta és abból ment végig az anyaglistán.

Szóval még nincs vége, még legalább egyszer menni kell ha szerencsém van csak az anyagainkért ha nem akkor akár többször is mással is.:):)

Köszönöm a segítséget és a lelkitámyaszt :):)

Üdv.

2013. aug. 9. 18:40
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát nem semmi!

Amikor én hasonló IQ-val rendelkező ellenőrrel találkoztam, örültem, mert mondom ha valami szakmailag hülye dolgot akar kritizálni, könnyen el tudom rendezni.

Ne hidd, ne bízz abban, hogy egy képzetlen ellenőrrel szemben szakmailag fölényben vagy! Ő a pozíciója révén van veled szemben fölényben, és ha ő valamire azt mondja, hogy az fekete, akkor az bizony fekete. És minél inkább érezni fogja a te szakmai tudásod fölényét az övéhez képest, annál inkább előjön belőle az "erősebb kutya..."


Szóval minden részvétem a tied, most egy kicsit fújd ki magad. Várom a fejleményeket!

2013. aug. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!