Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 17 éves vagyok és rendszeresen...

17 éves vagyok és rendszeresen szeretnék direkt erre a célra vásárolt olcsó használt ruhát drágábban eladni online. Milyen kötelezettségeim vannak adózásilag?

Figyelt kérdés
2013. júl. 31. 22:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem sok jövőt jósolok neki, annyi turkáló meg hasonló van. Én biztos nem kezdenék bele, főleg nem ilyen fiatalon.
2013. júl. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mielőtt feladnám, szeretnék belekezdeni is.
2013. júl. 31. 23:49
 3/3 Linkoln ***** válasza:

Sajnos ez üzletszerű tevékenység.

Röviden:

IPA = iparűzési adó egy évre kb 50 ezer.

Ha suliba jársz akkor nem kell vállalkozói kivétet venni ki minden hónapban, így nem lesz olyan jövedelmed amit arra költessz amire akarsz, de tőke szerzésre jó. (Ha még is kivennél kb 100 ezer ft-ot akkor abból 60 ezer adó)

A többi jövedelmed, azaz bevétel-költség után 37% egyéb adó= 10% szja, majd a 10% szja-val levont jövedelmedre 16 osztalék alap utáni szja, 14% eho.


B opció, ugyan úgy mint előbb ÁFA körön kívül kell lenned, így nem kell áfát fizetned.

És kata.

Munka mellett 25 ezer ft havonta, cserébe minden le van tudva (kivéve az IPA)

Vagy munka nélkül 50 ezer ft.

Kiskapu nem igazán van.

2013. aug. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!