Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyetemistaként, digitális...

Egyetemistaként, digitális képszerkesztő munkákról miként adhatnék számlát? Tehát mi a menete a bejelentésnek?

Figyelt kérdés

Havi 250 ezres megbízásról lenne szó, 3 hónapig. A lényeg, hogy tudjak számlát adni róla, és nem szeretnék/merek mástól "venni". Miként jelentsem le magamat, ill. mennyi ennek a költsége, ideje? (szeptemberig el kéne intézni) Egyetemistaként nincs valami kedvezmény? Mintha hallottam volna ilyesmit. Eddig csak diákként dolgoztam, ahol nem kellett bajlódni ezekkel.

Előre is köszi a választ!



2013. aug. 2. 15:08
 1/5 Linkoln ***** válasza:

Szia!

Vállalkozni kellene, amondó vagyok.

Rövid időre..

Adószámos magánszemély nem tudom hogy megteheti-e ezt amit kellene neked.

Ha igen kakor príma.

Ha nem akkor klasszikus adózással a bevételből leírhatsz minden költséget amit számlával tudsz igazolni.

Ami marad annak 37%-a adó.

A pénz a pénztárba megy.. Nem a zsebedbe. Onnan kötelezőennem kell kivenni ha diák vagy. De.. Ez gy nem a legkedvezőbb.

KATA-s vállalkozóként havi 50 ezer ft-ot ha befizetsz, akkor azt csinálsz amit akarsz kb.

2013. aug. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! A katának utánaolvastam elég rendesen, és ez tűnik a legegyszerűbb verziónak. Azért még bemegyek megkérdezem mik a lehetőségek, mert azt írják, ha megszűnik a viszony, utána 2 évig nem lehetek kata adózó.
2013. aug. 2. 16:34
 3/5 Linkoln ***** válasza:

Szia!

Igaziból, az okmányirodába menny!

Meg kellene érdeklődni hogy 3 hónapnyi meló üzletszerűnek minősül-e.

Valószínűleg nem, és elég egy adószám. Úgy nem sok teher lenne rajtad!

Okmányirodában megmondják, az a pontos.

2013. aug. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy a tevékenységed mennyire jól költségelhető. Nem biztos, hogy jó neked a KATA. Ha nappalis vagy, akkor járulékot nem kell fizetned, csak ha veszel ki bért(kivétet) a vállalkozásodból, de az nem kötelező.

Ha elég sok költséget tudsz elszámolni, akkor lehet, hogy kedvezőbb számodra az szja-s vállalkozás, ameddig tanulsz. Könyvelőt kérdezz meg, mert az okmányirodában nem tudtan adózási tanácsot adni. Azt jól tudod, hogy ha KATA-s vállalkozást váltasz ki, aztán úgy gondolod, hogy mégsem az a legelőúnyösebb számodra és kilépsz a KATA alól, akkor két évig nem választhatod újra.

2013. aug. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A munkáról annyi, hogy gyakorlatilag teljesen saját időbeosztás. Heti fix kép, és itthonról csinálom. Tehát gyakorlatilag költségem nincs, se "fix" órabér, se beosztás.

Mondjuk rá lehetne húzni költségeket, mert pl kéne egy új PC, monitor stb, mint munkaeszköz...


A lényeg, hogy le kell adnom a képeket, és legyek számlaképes. Nem is tudom, pl itt hogyan lehet megállapítani a 36 órát a katához? Szerintem 18 óra alatt is meg tudnám csinálni amúgy, és akkor csak 25 ezer a KATA elvileg.


Hamarosan bemegyek és megkérdezem, leírom majd, hátha másnak is hasznos lehet.

2013. aug. 4. 01:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!