Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Diákmunkán vagyok, vissza...

Diákmunkán vagyok, vissza igényelhetem az adót családi kedvezménnyel?

Figyelt kérdés
Diákmunkán dolgozok,de babát vár a barátnőm..Olyat hallottam,hogy visszaigényelhetem az adót amit fizetek családi kedvezménnyel.. Mennyire igaz ez,és valóban visszakaphatom? Állítólag 3 hónapos magzatkortól lehet visszaigényelni.
2013. aug. 3. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha barátnőd akkor most nem. Év végi adóbeválásban amikor már megszületett a baba és apaságit tettél akkor igen. Adóalaptól függ de havi 10 ezret lehet visszaigényelni max.
2013. aug. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Barátnőm a hónapban fog szülni,illetve élettársam.Fogalmazhatunk így is. tehát akkor így lehetséges?
2013. aug. 3. 12:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Amennyiben a babával egy háztartásban ( egy cimen ) lakni és a barátnődnek nem lesz adóköteles jövedelme, akkor Te is igénybe veheted a családi kedvezményt, de csak adóbevalláskor, jövő májusban.
2013. aug. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a baba vér szerinti gyermeked, és a háztartásodban neveled, gondozod, akkor a születése hónapjától már Te is jogosult vagy utána családi pótlékra, ez által családi kedvezményre is a személyi jövedelemadónál. Amíg magzat, addig év közben nem igényelhetsz utána kedvezményt, mivel "csak" élettársa vagy a nőnek. Ha a férje lennél, akkor a magzati időszakra is kérhetnéd Te is.


Ha az anyuka nem tudja, vagy csak részben tudja igénybe venni a baba után járó családi kedvezményt, akkor év végén, az adóbevallásodban Te helyette is érvényesítheted azt, tehát nem vész el.


De mondom, év közben a baba születése hónapjától már Te is kérheted a munkáltatódtól ezt a kedvezményt, hiszen vér szerinti gyermeked, és a háztartásodban gondozod, tehát jogosult vagy rá, még akkor is, ha csak az élettársa vagy az anyukának.

A magzati időszakra jelenleg csak az anyuka jogosult.

2013. aug. 5. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!