Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem is volt bejelentett munka...

Csóti Hajnalka kérdése:

Nem is volt bejelentett munka viszonyom. Maximum egy hónap! Soha egyetlen évben sem kaptam meg a papírt az adóbevallásomról nem volt bejelentett munkaviszonyom, , , Most viszont kiküldtek tartozást, egy elég komoly összeget. Miért?

Figyelt kérdés
Adóbevallás
2013. szept. 9. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Mit értesz komoly összeg alatt? Mellesleg a papíron indoklásnak is kell lennie. Nem a jelenleg havi 6660 Ft-os egészségbiztosítási járulékot hajtják be rajtad visszamenőleg? Azt fizetni kell magad után akkor, ha nincsen munkád. Bár nagyon komoly összeg az sem lehet, mert csak 2008 április 1. óta kell fizetni, vagyis az is legfeljebb néhány százezer forintot tehet ki.
2013. szept. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vagy ha dolgoztál olyan helyen, ahol zsebbe fizettek, lehet, hogy lebukott valamelyik volt munkaadód, és így kerültél te is a képbe.
2013. szept. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De igen.... visszamenőleg be kell fizetnem a TB-met...

Csak épp nem értem mi köze van az APEH-nak a TB hez???

Mivel nincs bejelentett melóhelyem, ezáltal nem is adózom, és ahogy említettem évente sem kapom azt a papírt....

Egyértelmű hogy befizetem, csak nem értem , hogy jön ide az APEH???

2013. szept. 9. 15:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Mert azt munkától függetlenül fizetni kell. Jó esetben a munkáltató, ha ő nincs, akkor alanyi jogon te magad, saját magad után.
2013. szept. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
Az adóhivatal intézi évek óta a járulékok behajtását is, nem csak az adóét.
2013. szept. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
81%

Mindenféle köztartozás behajtását, legyen az adó, járulék, vagy illeték az adóhatóság végzi már évek óta.


Az egészségügyi szolgáltatási járulékot azoknak kell fizetniük maguk után, akiknek nincs olyan jogviszonyuk, ami által biztosítottak lennének. Például munkaviszony. Ha egész életedben nem lesz ilyened, akkor egész életedben fizetned kell magad után, hogy egészségügyi ellátást kaphass. Ez nem választás kérdése, hanem kötelező, még akkor is, ha soha nem mész orvoshoz. Az, hogy Neked erre netalántán nincs pénzed, az államot nem érdekli.

Hát ezt a bizonyos járulékot követeli Rajtad az adóhivatal.

2013. szept. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!