Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi köze van a NAV-nak az én...

Mikó Balázs kérdése:

Mi köze van a NAV-nak az én egészségbiztosításomhoz? Miért kötelező TB-t fizetni, mikor se munkám, se jövedelmem már évek óta? Miért postáztak ki visszamenőleg egy horribilis összeget?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom a TB-t önkéntesen fizethetem ha akarom, vagy ha tudom, amennyiben nincs munkáltatóm aki levonja a fizetésemből.

2013. szept. 10. 10:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha évek óta nincs munkád, jövedelmed akkor mégis miből élsz?


"Ha jól tudom a TB-t önkéntesen fizethetem ha akarom, vagy ha tudom, amennyiben nincs munkáltatóm aki levonja a fizetésemből."


Ezt nagyon nagyon rosszul tudod. TB-t kötelező fizetni. Ha nincs munkáltatód vagy egyéb módon nem vagy rá jogosult, akkor neked kell fizetni, havi kb. 6ezer de a NAV meg tudja mondani a pontos összeget, valószínű levélben megírták.


Azonban ha regisztrált munkanélküli vagy, akkor fizetik helyetted. Szóval ha munkanélküli vagy, akkor menj be a munkaügyi hivatalba, gondolom ott tudnak ebben segíteni és akkor nem neked kell fizetni. És ott tudnak talán álláskeresésben is segíteni. Nem is értem hogy lehet évek óta munkanélküli? Valami munkát csak lehet ennyi idő alatt találni... ha nem a képzettségednek megfelelőt akkor keress mást, legrosszabb esetben minimálbéres melót biztos találsz valamit.

2013. szept. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nem, nem jól tudod

nem önkéntesen fizeted, hanem kötelező a jövedelmedtől, munkádtól függetlenül, ez ne megy szabadon választható szolgáltatás, amit vagy igénybe veszel vagy nem

ha nem fizeted, az NAV adók módjára behajtja, ezért kaptál tőlük levelet

és azért postáztak ki horribilis összeget, mert már évek óta nem fizeted

2013. szept. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja és egyébként azért orvoshoz gondolom szoktál járni meg ha hirtelen bármi bajod lenne akkor azért kéne a doki, ugye? Szóval na...
2013. szept. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kielégítő, mindenre kiterjedő választ.De az Ön kérdéseire nem válaszolnék. Tudom inkorrekt és elnézését is kérem érte.
2013. szept. 10. 10:32
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Nyilván volt munkája a kérdezőnek, csak éppen bejelentve nem volt. Viszont azt nem értem, miért háborogsz 6600 Ft miatt, mikor a bejelentett munkavállalók ennél jóval többet fizetnek különböző adók és járulékok jogcímén...
2013. szept. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

"Nyilván volt munkája a kérdezőnek, csak éppen bejelentve nem volt."


Ja vagy úgy. Akkor viszont tényleg nem értem, miért nem fizette azt a havi pár ezret. Na majd most akkor egybe, ráadásul gondolom kamatostul kell.

2013. szept. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Így van, a TB-t kötelező fizetni akkor is, ha nem dolgoztál bejelentve. Ha annyira önkéntes dolog lenne, akkor a fizetésből se vonnák le kötelező jelleggel, nem? Hanem ott is választani lehetne. De nem így van. Kötelező, és pont. Van egynéhány eset, mikor biztosítottnak számítasz, pl. gyerekek, nappali tagozatos diákok, gyesen lévő anyukák, munkanélküli járadékban részesülők, vagy kérvényezték az önkormányzatnál, hogy rászorultsági alapon fizessék helyette stb., de az a lényeg, hogy mindig valamilyen úton módon, de biztosítottnak kell lenned a TB-re. Ha egyik kategóriába sem tartozol, nem dolgozol és nem is fizeted magadnak külön, akkor azt a biztosítás nélküli időszakot bizony ki kell perkálnod. A NAV-nak meg annyi köze van hozzá, hogy ő foglalkozik a járulékok behajtásával is.
2013. szept. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Ha annyira önkéntes dolog lenne, akkor a fizetésből se vonnák le kötelező jelleggel, nem? Hanem ott is választani lehetne. "


Na igen, és akkor omlana össze az egész rendszer, mert akik igazán sokan fizetnek bele azok akkor kiszállnának ha nem lenne kötelező. Hiszen akiknek olyan magas a fizu, hogy abból százalékosan magas TB-t fizetnek azok általában amúgy is magándokihoz járnak.

2013. szept. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Kérlek javítsatok ki, ha tévedek, de a munkanélkülibe is csak egy ideig fizetik, talán az első 3 hónapban. Ha évekig munkanélküli vagy akkor nem fogják neked fizetni.
2015. márc. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Idézek a korábban ide írt válaszomból:

"Van egynéhány eset, mikor biztosítottnak számítasz, pl. gyerekek, nappali tagozatos diákok, gyesen lévő anyukák, munkanélküli járadékban részesülők, vagy kérvényezték az önkormányzatnál, hogy rászorultsági alapon fizessék helyette stb.,"


Tehát igen, csak addig van biztosítva a TB-d, amíg járadékban részesülsz. Ha csak szimplán regisztrált munkanélküli vagy (vagy még regisztrált se), akkor fizetned kell magad után.

2015. márc. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!