Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A lányomnak szeretném ajándéko...

A lányomnak szeretném ajándékozni a garázsunk nevemen lévő 50%-t. Hogy kezdjek hozzá? Kell neki ezután adóznia?

Figyelt kérdés

A lányom babát vár. Úgy gondoltam, hogy a garázsunk rám eső részét ez alkalomból neki ajándékozom. A másik 50% az elvált feleségemé. Én nem használom.

Azt sem tudom hogy hogy fogjak hozzá? Ha meglepetést akarok, akkor a lányomnak kell valamilyen papírokat aláírnia? És a volt asszonynak? Ügyvéd kell hozzá, vagy csak be kell menni a földhivatalba?



2013. szept. 12. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyilván alá kell írja a tulajdonjogot, hiszen nem "varrhatsz" semmit más nyakába csak úgy.


Igen, sajnos van garázsadó, de csak bizonyos kerületben, mert az Önkormányzat veti ki, ha jól tudom.

2013. szept. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
de a tulajdon megszerzése miatt is adóznia kell? Ha az édesapjától kapja, akkor is? És hogy kell elindítani?
2013. szept. 12. 14:11
 3/4 anonim ***** válasza:

A lányod az ajándékozás révén nem jövedelmet szerez, hanem tulajdont, ami illetékköteles lehet, de SZJA nem terheli.

A lányodnak - elméletileg - nem kell aláírnia semmit, viszont ügyvéd/jogász kell hozzá, hiszen a Földhivatalnál tulajdonjogot jegyeznek be a nevére, ezt pedig csak így lehet.

Az ajándékozást be kell jelenteni annak megtörténtét követő 30 napon belül az adóhatósághoz illetékkivetés céljából. Még akkor is, ha illetékmentes lenne az ajándékozás, és akkor is, ha nem készült róla hivatalos irat.

Ha illetékköteles az ügylet, akkor arról az adóhatóság értesíteni fog, no meg a fizetnivalóról is.


SZJA kötelezettsége akkor keletkezne a lányodnak, ha az ajándékba kapott garázst értékesítené, és keletkezne belőle adóköteles jövedelme. Ez akkor fordulhatna elő, ha többért tudná eladni, mint amennyit az ajándékozáskor értékként meghatároznak.


Tehát első: egy ügyvéd.

2013. szept. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 13. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!