Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » EHO-t mindig kell fizetnem?

EHO-t mindig kell fizetnem?

Figyelt kérdés

Egyéni adószámom van, tehát 7-sel kezdődő. Pályakezdő vagyok, egyelőre főállásban ezzel foglalkozom, hivatalosan nincs más bevételem (ismerősnek szoktam rendezvényen besegíteni feketén).

Számlát is tudok adni, ami alapján havonta kapom a fizetésem. Elvileg 16% SZJA-t és 27% EHO-t kell fizetnem. Azonban amit így keresek meg, az kb. 60 000 forint, amiből ugye még kifizetem a TB-m. De ha utóbbit nem is vonom le, akkor is le kell adóznom 43%-t az összeg 90%-ból.


Ha ezt a havi 60 000-t nézem, akkor az éves szinten 720 000. Most hallottam, hogy azok a főbérlők, akik nem érik el éves szinten az 1 000 000 bevételt, csak 16%-ot adóznak.

Rám nem vonatkozik valami ilyesmi szabály? :(


2013. szept. 12. 16:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem írtad, milyen tevékenységet végzel.


1.) Ha fizetést kapsz, akkor gondolom kifizetőnek nyújtod be a számlát, nem pedig magánszemélynek.

Ha kifizetőnek, akkor Neked semmi tennivalód nincs ezzel, mert ők kötelesek levonni az SZJA előleget, valamint közteherként befizetni utánad az EHO-t.


2.) Neked akkor van saját magad után rendeznivalód, ha nem kifizetőtől kapsz jövedelmet.

Ekkor meghatározod - az adóév elején eldöntött - költségelszámolási móddal az ebből származó jövedelmedet, és arra kiszámolod a 16 % SZJA előleget, valamint a 27 % EHO-t. Ezt negyedévente vagy köteles megtenni mind a két adónem esetén.


3.) Amit említettél 1 milliós EHO-mentes határt, az az ingatlant bérbeadókra vonatkozik ugyan, de Rád nem, ha nem ingatlant adsz bérbe.

2013. szept. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tudom, nem rám írták ki, csak jó lett volna, ha esetemben is van ilyen :( Negyedévente adózok, mindent magam után fizetek, de akkor a helyzet változatlan marad :(
2013. szept. 13. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!