Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy kell bérszámfejtést...

Hogy kell bérszámfejtést csinálni?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy bruttóból nettót, de adóknál/járulékoknál mit kell mivel osztani vagy hogy kell?
2013. szept. 18. 15:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Offf... bérkalkulátorral... szerintem legalábbis ugye nem várod hogy erről bárki nkeed kisregényt írjon?
2013. szept. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha van gépi programod, akkor felvésed a törzsadatok közé a szükséges alap-adatokat: pl. havibér, órabér, törzsbér, különböző pótlékok, a dolgozónál igénybevehető kedvezmények, stb. stb. és akkor már a gép kiszámolja.


Vagy ha nincs program, akkor kézi számfejtés, ahogyan az iskolásban tanították, figyelembe-véve az aktuális adó- és TB törvényeket, stb. stb.

2013. szept. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
hát ez az hogy még nekünk nem mondták/tanították még, program nincs, kézzel kell csinálni
2013. szept. 18. 17:16
 4/10 anonim ***** válasza:

1. A kategória, ahova a kérdésedet beírtad, üzlet, pénzügyek, adózás könyvelés és nem oktatás-továbbképzés = nem vagy diák, hanem vállalkozó

2. Szept. 18.-ika van, az iskolaév legkezdete, ha még jársz is olyan suliba, ahol ezt tanítják, egész biztosan nem jutnak el az anyagban addig 2 hét alatt, hogy bért kelljen számfejteni!


Ez ha még akarnám is, ki tudja, talán jó, ha 2-3 A/4-es oldalra ráférne, míg elmagyarázom itt neked, vagy akárki más. Szinte reménytelen.

Írd be a keresőbe, talán lesz valami, bár kétlem, ez nem olyan, amit csak úgy símán meg lehet akárkinek minden mankó és előzetes tananyag, törvény-ismeret, egyebek nélkül csak úgy símán.

2013. szept. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

[link]


Talán ez egy kicsit segít előrébb-jutnod

2013. szept. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

A belinkelt cikket el se olvasd, mert már nem aktuális. Augusztus 01-jétől változtak megint. Magyarországon már csak ez megy...


Az adó és járulék alapja mindig a bruttó bér. Attól bruttó, hogy mindent tartalmaz. A nettó attól nettó, hogy már a KÖTELEZŐ levonások (közteher) nincs benne. A kötelező levonáson túl lehet már levonás is, egy keresetigazolásnál azt nem vonjuk le, és úgy közöljük a nettót, tehát a bruttóból csak a közterhet (állambácsinak járót) vonjuk ki, úgy lesz meg a nettó összeg.


Az, hogy melyik dolgozónak milyen kötelező levonásai vannak sok minden befolyásolja. Például a státusza. Nyugdíjas-e, milyen jogviszonyban végzi a munkáját, amiért jövedelmet kap, stb.


Alapból a bruttó bért terhelő kötelező levonások összesen: 34,5 %.

Összetevői:

10 % nyugdíjjárulék (ezért kapsz majd nyugdíjat)

4 % természetbeni egészségbiztosítási járulék (ezért orvosi ellátást, kórházi ellátást, gyógyszert stb. kapsz)

3 % pénzbeli egészségbiztosítási ellátás (ezért cserébe táppénzt, thgy-t, GYED-et stb. kapsz)

1,5 % munkaerő-piaci járulék (ezért cserébe álláskeresési járadék jár, ha munkanélküli leszel)

16 % személyi jövedelemadó (ezért nem kapsz semmit)


No most nem kell minden dolgozótól mindent vonni, mint fentebb említettem. "Státusza", jogviszonya válogatja.



Példa:

Bruttó bér: 236.000 Ft

Kötelező levonások (a fenti összesen 34,5 %): 81.420,- Ft

Nettó (kifizetendő) bér: 154.580,- Ft


A személyi jövedelemadónál lehetséges, hogy valakit adókedvezmény illet meg. Ha van ilyen, akkor az csökkenti a Tőle levonandó SZJA összegét, ami logikusan befolyásolja a nettó összeget is (vagyis felfelé nyomja azt). De ez már egy külön - jó hosszú - téma.


Hirtelen ennyi dióhéjban.

2013. szept. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok!

Ha a kérdező valóban egy diák, ahogyan állítja, akkor azt is tudja, hogy ami linket felraktam, abból már csak max. a fogalmakat tudja átismételni, mert azóta a törvény a pótlékszámításokra stb. vonatkozóan változik.


Ha pedig vállalkozóként itt akar ebben a témában (IS) ingyen-tudáshoz jutni, és a könyvelői munkadíjat megspórolni, hát dolgozzon meg a tudásért, ha már ezt az utat választotta!

2013. szept. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vagyis nem nyújtunk ingyen szolgáltatást, mi sem ingyen jutottunk hozzá. Sok könyvelő, aki időt, pénzt, fáradságot áldozott azért, hogy sikeresen levizsgázzon, abból szeretne megélni. Nem igazán fer-dolog velük szemben itt a potya-tudást-keresőket segíteni, akik autodidakta módon próbálják összehozni saját könyvelésüket, bérszámfejtésüket, készlet-leltárt és ki tudja még mi mindent kérdeztek már.
2013. szept. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igazatok van Nektek is, de én úgy gondolom, azzal, amit leírtam, nem tud messzire futni, hiszen tudjuk, hogy ez a dolog mennyire összetett, maximum abban segít, hogy lássa az alagút végét.

Aki akar, segít, aki nem akar, nem segít...:)

2013. szept. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Micsoda segítőkész itt 1-2 ember.Én is kifizettem az oktatást most csinálom a szakelőadóit de te is tudod fő okos bérügyes hogy gyakorlat nélkül milyen nehéz elhelyzkedni ebben a munkában.Gondoltam én is utánan nézek hogy ki hogy látja a dolgokat az interneten.De hogy nem segít és kiírja,az pofátlanság.
2013. okt. 3. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!