Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Látássérülésem miatt száz...

Látássérülésem miatt száz százalékos, véglegesített rokkant nyugdíjas vagyok. Lehet így vállalkozásom? Ha igen kell járulékokat fizetnem?

Figyelt kérdés
2013. szept. 24. 09:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is (szerintem) csak akkor fogsz ezzel a betegséggel vállalkozó igazolványt kapni, ha veszel fel szakképzett alkalmazottat és fizeted neki a munkabért és utána a kötelező járulékokat!!!

Ne haragudj, nem bántásként, de 100 %-os látáshiba mellett hogyan látod azt amit a vállalkozás keretében csinálni kell?

(Egyébként hogyan látsz ez esetben net-ezni is?)

2013. szept. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

100%os rokkant..hm. Nem mintha a pénztárcádban turkálnék, de akkor nem járhatsz rosszul. Bár nem tudom, de ez sérülés valamilyen munkahelyi balesetből származhat, nem? Én legalábbis ott tapasztaltam 100%-os rokkanttá nyilvánítást.


Úgy meg nemcsak a rokkantsági pénz hanem élet járadék is jár a cégtől nem?


Bocs ha nem így van, de egy ismerősöm ugyanígy van mint te. Üzemi balesetben 90%os rokkant, + élete végéig a volt munkáltatójától járadékot kap. Jelzem így együttesen kap annyit mint máshol egy diplomás mérnök.

2013. szept. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
8 éve vesztettem el a látásom és nem üzemi balesetben, egy betegség miatt.Ez idő alatt elvégeztem egy masszőrtanfolyamot és most ebben szeretnék dolgozni. Szeretnék bérelni egy üzletet, ahol a saját vállalkozásomba dolgozhatnék. Beszélő programról még nem hallotatok? Nálunk itthon minden beszél így mindent megtudok oldani. A kérdésem továbbra is fentáll, de szeretnék normális választ kapni.
2013. szept. 25. 06:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!