Kell számlát adnom?

Figyelt kérdés

Interneten hirdettem meg a hifimet, 12-3ezer ft-ot akarnak érte adni, amibe én bele is egyezek.

De fülembe jutott, hogy a NAV nagyon csak rászállt ezekre az internetes vásárlásokra...


Ha ekkora összegről van szó egész évben, tehát semmi mást nem adtam és nem is akarod eladni, akkor kell nyugtát vagy számlát adnom?

Megbüntethetnek ha nem adok? És be kell vallani adóbevallásban?


Köszi



2013. szept. 24. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell, csak (ha jól tudom) 600e ft árbevétel felett kell adózni, de talán akkor is csak SZJA bevallásodban kell feltüntetned.
2013. szept. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szoval nem kell adnom számlát nem, kell semmit csinálnom? És ha mégis ilyen adóellenőr akkor mit kell mondani neki?
2013. szept. 24. 13:31
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Semmit nem kell csinálni, nem ezekre mennek rá az adóellenőrök, hanem azokra a felhasználókra, akik nagy mennyiségben forgalmaznak valamit interneten (megjegyzem, sztem helyesen teszik). Tehát biztosan nem NAV-os... Ha mégis, akkor sem kell neki semmit mondani, hiszen tudja a törvényt magától is, egyébként sem neki kell elmagyaráznod a helyzetet... Alapja sem lenne pl feljelenteni, de felesleges is lenne, hiszen törvényesen jársz el... Az aki vaterázik, szerinted mind egyéni vállalkozó és számlát ad? Dehogy! Méghozzá azért nem, mert nem is kell számlát adni...
2013. szept. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

vállalkozó vagy?

ha nem , nehogy nyugtát vagy számlát adj!

2013. szept. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Linkoln ***** válasza:
100%

Ez törvényesen ingóság értékesítése interneten.

Az okosok agyaltak h mit lehetne tenni hogy ne korlátozzák a szerencsétlen népet aki csak pár ingóságát akarná eladni az év folyamán.

Kitalálták hogy 200ezer ft jövedelem alatt (az eladási ár 25%-a jövedelem ha nem dokumentálod hog honnan a hifid) semmi tenni valód nincsen.

Eladod, odajönnek érte, kifizetik, elmennek...

Ez teljesen legális.

2013. szept. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm !!
2013. szept. 24. 22:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, ezzel adózás szempontjából nincs dolgod. És az adóellenőr sem Téged fog nagyító alá venni...:)
2013. szept. 25. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi az a mennyiség amire már harapnak? Mindegy hogy mi az a termék...
2014. febr. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!