Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Bérszámfejtés után az utalandó...

Solitude kérdése:

Bérszámfejtés után az utalandókat felfelé kerekítem?

Figyelt kérdés

Ugye 1000 Ft-ra kerekítve kell megadni az összegeket. De hogy működik a bérnél a kerekítés?

3 oszlop van, tételes összeg, összesen és utalandó. Mit kell ezekbe beírnom?



2013. szept. 25. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Olyat, hogy ezer forintra kell kerekíteni egy összeget, maximum az egyéni adóbevallásban olvashattál.

A bérnél egész forintokat lehet elutalni, ez nem olyan mint a készpénz, hogy a legkisebb címlet az 5 Ft.

2013. szept. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi ez, hogy 1000 forintra kell kerekíteni a bért? Hát még ilyet nem hallottam. Ha valakinek 501ft-ra végződik a bére akkor 499-el többet kap? Ez szerintem hüyleség.


A banki utalásnál amugy is lehet 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9 forintot is utalni. Nem értem miért kellene kerekíteni.

Az SZJA-nál sem kell kerekíteni. Ott is be kell írni, hogy pl jövedelem 1.456.318Ft (nem kell felhúzni 20ra)

2013. szept. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Ha arra gondoltál, hogy a kifizetett bérek után fizetendő adókat és járulékokat utalnád, és utalás előtt 1000 Ft-ra kerekítenéd, akkor a válasz: jól gondolod, a kerekítés szabályai szerint!

500 Ft alatt lefelé kerekítel, 500-nál, vagy annál magasabb összegnél az utalandó adó-, járulék összegét felfelé kerekítjük.


Ha a munkabért utalod a dolgozó lakossági számlájára, ott nem kerekítel, ha 1.- Ft a vége, akkor az átutalási megbízásra is 1.- Ft-ot írsz!

2013. szept. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Járulékutalásnál nézd meg, hogy az összegek hogyan jöttek össze a '08-as, '58-as bevallásokban, ahhoz igazodj!
2013. szept. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a járulékok, adók utalásáról van szó, akkor ún. göngyölített kerekítés módszerével dolgozunk. Ennek megfelelően készül a bevallás 08-as, és abban már az utalandó ezerre kerekített összegeknél ha szükséges manuálisan mi korrekciózunk a göngyölített kerekítés szabályai szerint. Egyéni vállalkozónál ez a saját járulékaira nem igaz, azt forintra kell megfizetni. Az egyéni vállalkozó alkalmazottai bérjárulékainál viszont él a kerekítési szabály.
2013. szept. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem megköszönni a válaszaitokat! Köszi-köszi!!!
2013. nov. 5. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!