Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Utólag igényelhető a családi...

Utólag igényelhető a családi adókedvezmény?

Figyelt kérdés
A 2013-as évben nem kértem a családi adókedvezményt, gondoltam jövőre az adóbevallás után ha egy összegben kapom meg jobb lesz, de sajnos az anyagi helyzetem nem a legjobban alakult, így szükségem lenne rá. Ha érvényesíttetni szeretném, és kérem a munkáltatótól, akkor egész januárra visszamenőleg megfogom kapni egy összegben? Vagy hogy megy ez? Fizetéssel együtt vagy külön is utalhatják?
2013. okt. 5. 09:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A munkáltatód csak az aktuális hónaptól kezdve tudja érvényesíteni, visszamenőleg nem. Tehát ha leadod a nyilatkozatot, akkor csak októbertől. A fennmaradó összeget már csak az adóbevalláson keresztól tudod érvényesíteni, és visszaigényelni.
2013. okt. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ! A logika is ezt diktálja, így ahogy leírtad, erre nem gondoltam.
2013. okt. 5. 19:47
 3/3 Keresztesné Molnár A válasza:
Nem külön utalják, hanem a munkáltatód a bérszámfejtésnél figyelembe veszi, így a fizetésed nettója magasabb lesz.
2013. okt. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!