Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem tudom jó helyre írok e!...

Nem tudom jó helyre írok e! de szerintetek a cégeknek kötelességük bérjegyzéket adni a dolgozóknak havonta?

Figyelt kérdés
2013. okt. 10. 08:09
1 2
 1/18 e-ditta válasza:
69%

A bérjegyzéken az összes dolgozó aktuális bére van feltüntetve.


Gondolom, a bérelszámolásra gondolsz: ha átutalják a fizetést, akkor nem kell automatikusan kiküldeni - csak a bruttó, hivatalos levonások (adó, járulékok, stb), és a ténylegesen kifizett összeg az, aminek rajta kell lennie -, de bármikor megkérheted a cégnél az egész részletes elszámolást.

2013. okt. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
67%
Igen, kötelességük. Különben honnan tudja az alkalmazott, hogy miket vontak le tőle és milyen jogcímen?! :)
2013. okt. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
No meg honnét tudnád azt, hogy pl. elszámoltak-e neked minden tulórát, vagy fizetett szabadságot, vagy esetleg valami egyéb más pótlékot, stb. stb. Ezt kötelező kiadni még akkor is, ha a munkabér kifizetése átutalással történik és nem kp.
2013. okt. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
na igen,jól tudtam én,hogy adni kell!de még az idén nem kaptam ilyet!fogalmam sincs mit vontak le stb!akkor kérhetem nyugodtan?nincs olyan törvény,hogy nem kötelesek adni?
2013. okt. 10. 09:50
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérheted , kötelesek adni.
2013. okt. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%

Kötelesek adni, sőt az Art. (adózás rendjéről szóló törvény) szerint büntetést von maga után, ha nem ad a dolgozónak a számfejtett bérről kimutatást havonta, vagy annak kifizetésekor.


Ha utalással megy a fizetés, akkor a "bérlapon" azt írod alá, hogy átvetted a "bérlap" egy példányát.

Ha készpénzben, akkor azt írod alá, hogy átvetted a "bérlap" egy példányát, valamint a számfejtett bért...

2013. okt. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 trex21 válasza:

a válasz egyszerű



igen

2013. okt. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
A bérpapír a munkabérhez automatikusan jár!Kérjed,mert jogos követelésed!Ha készpénzben,vagy ha átutalással kapod a béred,teljesen mindegy,mert minden esetben ki kell adnia a munkáltatónak kérés nélkül,mert az a fizetéssel együtt jár!
2013. okt. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Németországban nem mindenhol adnak.
2013. okt. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nekem van egy sejtésem, hogy te eddig miért nem kaptál: Mert nem vagy bejelentve. Lehet, hogy kaptál munkaszerződést, de hogy nem adóznak utánad és nem fizetik a tb-det, az nagyon valószínű...
2013. okt. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!