Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kaptam egy értesités a nav-tol...

Kaptam egy értesités a nav-tol de nem értem segitene valaki?

Figyelt kérdés

152. adónem többlet:65439 ft

pénzforgalmi tétel tipusának megnevezése 01 befizetés.

ez mit jelent nekem kell fizetni vagy többet fizettem be?


2013. okt. 11. 23:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem túlfizetésed van.
2013. okt. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A 152-es adónem az EHO.

Többleted azért lehet rajta, mert:

- van ilyen adókötelezettséged, de többet fizettél be, mint amennyit kellett volna

- van ilyen adókötelezettséged, befizetted az előleget, de még nem tetted meg a bevallást

- van ilyen adókötelezettséged, befizetted a befizetendő adót, de nem, vagy nem jól küldted be a bevallást

- rossz adónemre fizettél


Minimum a teljes adófolyószámlád kellene látni és tudni, hogy milyen adó- és járulék kötelezettségeid vannak, ahhoz hogy meg tudjuk mondani, hogy tényleg többet fizettél-e be.

2013. okt. 12. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat volt egy magánnyugdij kifizetés és annak fizettem be az eho-ját ha jol tudom és nem csináltam rola adobevallást, de csak azért mert a kifizetö helyen azt mondták hogy erröl nem kell, most mit tegyek? ha nem készitem el a bevallást baj lehet belöle? kérjem vissza a pénzemet?
2013. okt. 12. 19:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nem kell bevallani, akkor EHOt sem kell fizetni utána.

Tulajdonképpen miért fizettél EHO-ra?

Ha nem kellett fizetned, akkor visszaigényelheted.

Ha viszont kell fizetned, akkor bevallást is kell csinálnod.

Itt megtalálod a NAV tájékoztatót, amiben meg tudod keresni, hogy a kifizetésedre melyik vonatkozik: [link]

2013. okt. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!