Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Inkasszó feloldása után...

Inkasszó feloldása után mínuszos egyenleg?

Figyelt kérdés
Inkasszálta a számlámat a NAV, de még nem került vh-ra. Egyeztettem, részletet kértem, személyesen és írásban is ügyintéztem. Az ügyintézővel egyeztettem, hogy amíg nem bírálják el, addig felfüggesztik az inkasszót. Ma kaptam egy sms-t a bankomtól, hogy annyival vagyok mínuszban (egyenleg) amennyi a tartozásom. Tudna vki segíteni, hogy ez miért van. Tehát akkor még rajta van a zárolás a számlámon?

2013. okt. 24. 15:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha van rajta valamennyi pénz, tehát a nav nem vitte el, akkor már:

- egyrészt azt jelenti, hogy azért mínuszos, mert azért az inkasszót ott hagyta, nem vonta vissza, a bankosok ezt "sorbaállították". Ha a nav ismét beélesíti, akkor viszont takarítja is a számládat 0-ra

- másrészt ettől kezdve a bankon múlik, hogy enged-e a rajta levő pénzhez hozzányúlnod. Elvileg engednie kell, ha igen, akkor először az ügyfelek takarítják a saját számlájukat 0-ra, nem várják meg, míg a nav teszi ezt meg.

2013. okt. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. okt. 25. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!