Mit jelent ez a mondat?

Figyelt kérdés

"Ha az adó alapjának meghatározása szempontjából jogszabály minősítést ír elő, a teljesítés időpontja a minősítésről szóló okirat átvételének napja."


Az adófizetési kötelezettség keletkezése termékértékesítésnél és szolgáltatásnyújtásnál témakörben merült fel.



2013. okt. 28. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem az nem tiszta, hogy minek a teljesítéséről van szó, és ki veszi át az okiratot.

Amúgy szerintem kb. azt jelenti, hogy akkor kell teljesíteni (az adót befizetni?), amikor kézhet kapja az illető a minősítési papírt.

Bár ennek így nincs sok értelme, túlságosan ki van ragadva a szövegkörnyezetből.

2013. okt. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Na erről beszélek én is. Törvény fogalmaz így.

[link]

2013. okt. 28. 16:54
 3/11 anonim ***** válasza:

Ennyit sikerült kihámoznom:

- Teljesítés: Amikor a bó'tos a vevőnek átadja az árut (v. szolgáltatást). Pontosabban ami dátum a számlán erre kötelezi. (Teljesítés határideje.) Az adófizetési kötelezettség abban a pillanatban keletkezik. (16.1, első mondat.)

- A többi bekezdés ennek az időpontnak a konkretizálása, bár a "minősítést" még mindig nem értem.

:)

2013. okt. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A többit én is értem.
2013. okt. 28. 18:03
 5/11 anonim ***** válasza:

[link]


??

2013. okt. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
hogy jön ide az aeo minősítés? ez vámjoghoz kapcsolódik
2013. okt. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezért tettem oda a kérdőjeleket.

De akkor mi a válasz a kérdésre? :)

2013. okt. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
attól függ honnét idézted, igy önmagában nem lehet megválaszlni... Ptk szerinti vagy áfa törvény szerinti teljesítési szövegkörnyezet?
2013. okt. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ott a link, -> #2

:)

2013. okt. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Te nem nekem kéne nyomozni a kérdesed után, azt értelmesen is meg lehet fogalmazni. Amit linkeltetek az az áfa törvény, és ennek ott van értelme, ha valami engedély köteles tevékenységet végzel. Pl. egy ingatlannál számíthat, hogy mikor kapott lakhatási engedélyt. Ilyen engedélyekre gondol itt. Egyébként ilyenkor mindig a felek között létrejött szerződésből kell kiindulni, és onnét lehet levezetni. Ingatlannál ez különösen fontos lehet, hiszen ha építési engedély köteles amit csinálunk, akkor fordított adózás is szóba jöhet, kivéve ha nem. Szóval vannak esetek mikor az engedélyeknek kulcsfontosságuk van, na erről szól ez a passzus.
2013. okt. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!