Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan lehet kártérítési pert...

Hogyan lehet kártérítési pert inditani könyveloiroda ellen, elektonikus beszámoló (mérleg) le nem adása miatt?

Figyelt kérdés

#kártérítési per #könyveloiroda
2013. okt. 30. 09:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyre szebb kérdések... Biztos hogy a könyvelő iroda a hibás? Merthogy ha nem fizettél nekik, ha nem adtál hiányzó bizonylatokat, számlákat és még sorolhatnám, akkor nem az iroda a hibás...
2013. okt. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Keress megy egy erre szakosodott ügyvédet, és nála érdeklődj. De jól gondold át a dolgokat, biztos, hogy csak a könyvelőiroda mulasztásáról van szó? Csak mert elég érdekes lenne, hogy ilyet megkockáztat, ha amúgy minden rendben megy. Fizettél rendesen? Leadtál minden szükséges bizonylatot? A mérleg közzétételi díjat átutaltad? stb.

Mert tapasztaltam már, hogy könnyű mindig a könyvelőt hibáztatni...

2013. okt. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első voltam, de mindenben egyetértek a második hozzászólóval! Én is imádom mikor mindenért mi könyvelők vagyunk a hibásak, az hogy fél éve kérek egy bizonylatot fel se merül bennük...
2013. okt. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

sajnos ebben az esetben tényleg ok hibaztak,

konyveloiroda teljes kaosz akikkel tavaly beszeltem mar senki nincs ott, aki ezt csinalta o sincs mar ott kb 8 honapig birta,

kozzeteteli dijat megfizettem majus 10-en megvan rolam az igazolasom, mindent 1 napon belul kuldok amit kernek,

sima eset lenne, amit a felelossegbiztositas fedez, de a konyv iroda ugyvezetoje nem hajlandó rá,

én nem érzem, hogy hibáztam volna,

ja és azon kivul a tavalyi adobevallas sem lett leadva, Julius végen jott a nav felszolitas, utanna az agusztusi jarulekok sem lettek lekonyvelve, ezutan hoztam el azonnal a céget, a mulasztasi birsag oktoberben jott a merleg miatt

2013. okt. 30. 12:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor sürgős gyorsasággal könyvelőt kell váltani, és akkor irány az ügyvéd. Merthogy akkor egy csomó pótlandód is van, és a mérleget sürgősen pótolni kell! Szerződést számlát a könyvelésről kaptál?
2013. okt. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
igen volt szerzodes és számla is
2014. júl. 16. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!