Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hasznalt arut hogy szabad arulni?

Hasznalt arut hogy szabad arulni?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy nem kell semmi vallalkozas csak egy nyugtatomb es adni a nyugtat.
2013. okt. 30. 23:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem jól hallotad. Ha üzletszerűen foglalkozol ezzel, akkor minden kell, amely üzleti tevékenység folytatásához kell. Ha meg nem üzletszerűen, akkor meg nyugta sem. Azazn, ha kinőtted a pulcsit, s eladnád, megteheted. Ha évi kb. 600 ezer forintnál nem több a bevételed ilyen dolgokból, akkor adózni sem kell.

Amennyiben azért vásárolsz használt ruhákat, hogy azt haszonnal értékesítsd, az üzleti tevékenység.

2013. okt. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Így van ahogy az első írja. De ha csak 100 ezres tétel és láthatóan üzletszerű akkor is megbüntethetnek. Szóval a 600 ezer nem jelenti azt hogy annyit szabad.


Ezt a nyugtatömb dolgot meg nem is értem hogyan gondoltad???

Azt nem fogsz csak úgy kapni vállalkozás nélkül. Azzal szigorúan el kell számolni ám.

2013. okt. 31. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
81%
Így van, ahogy előttem írták. Nem tudom hol hallottad ezt a nyugta dolgot, de jó nagy butaság! Ha üzletszerűen, haszonért szeretnél árulni, akkor mindenképpen kell valamilyen vállalkozói forma. Magánemberként nem is tudnál nyugtatömböt venni, mint ahogy a 2. válaszoló is írta, szigorú számadású nyomtatvány, csak vállalkozói adószámmal lehet venni, és bejegyzik, hogy milyen sorszámúakat ki vett.
2013. okt. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!