Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan tudom ellenorizni a...

Hogyan tudom ellenorizni a könyvelo munkajat?

Figyelt kérdés

ugy jartam, hogy most derult ki konyvelovaltaskor augusztusban, hogy tavalyi evrol bazisadatok hiányoznak (nem tudom mi az uj konyvelo mondta), alig lett leadva valamilyen bevallas az uj konyvelo mondta,

tavalyi elektronikus beszamolo nem lett leadva->mulasztasi birsag most oktoberben, tavalyi tarsasagiadobevallas nem lett leadva, julius 29-en jott felszolitas, akkor bementem azt mondtak leadtak, de kiderult nem mondtak igazat.


szoval osszefoglalva, hogyan tudom kontrollalni hogy csinal a konyvelo egyaltalalan valamit, vagy csak mondja hogy megnyugodjak, hogy minden ok, hozzateszem mindenert rendesen fizettem 25eft-ot havonta, bevallas elkeszitesert is 45eft-ot. Vegezzek el egy konyvelo tanfolyamat es csinaljam magam?

eddig kulfoldon volt cegem, igy meg nem jartam, itt ez az elso cegem, majdnem sokkot kaptam amikor ezek kiderultek,

hogyan tudnek laikuskent belelatni a munkaba?

mit kell kernem a konyvelotol es milyen rendszeresseggel?



#konyvelesi problemak #konyvelo ellenorzese
2013. nov. 7. 22:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nem értesz hozzá, akkor hiába is kérsz bármit.

A könyvelővel egy olyan szerződést kell kötni, amiben a munkájával kapcsolatos felelősséget vállalja. Vagyis a kártérítést is. Jobb helyeken a könyvelőnek felelősségbiztosítása van pontosan ilyen esetekre, ha elszúr valamit, ne az ügyfél fizesse meg helyette, vagy legalábbis kárrendezés történjen.


Olyan könyvelőt kell keresned, aki az ügyfelei szerint megbízható és normális munkát végez, felelősségteljes. Mást nem nagyon tehetsz...

2013. nov. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
71%
A régi könyvelőn ha valóban az ő hibája be kell hajtani mindent. Ügyvéd kell és az új könyvelő készítsen jegyzőkönyvet mindarról, ami hiányosság. Sajnos én nagyüzemben írom az ilyeneket :( Ami fontos, hogy legyen szerződés és ellenőrizni kell a könyvelő felelősségbiztosítását stb. Priviben nagyon szívesen adok további felvilágosítást
2013. nov. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!