Cégalapítás hogyan?

Figyelt kérdés
Feleségem lenne a tulajdonos. Én meg ügyvezető. Nem szeretném ha minimálbérrel legyek bejelentve mert akkor sok az adó. Mi más megoldás lenne?
2013. nov. 25. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen vállalkozási forma lenne?


A társas vállalkozásban mindkét fél (minden tag) után kell "adót" , vagyis járulékot fizetni, a minimálbér 115-150%-a után, ha nincs máshol biztosítási jogviszonya.

2013. nov. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kedves Norbert! Ez egyáltalán nem igaz! A kérdés feltevőnek javaslom, hogy keressen meg egy könyvelőt. Vannak más megoldások is, adott helyzet konkrét elemzése után tudunk mi könyvelők segíteni. Ehhez interaktív kommunikáció kell! Ha másképp nem megy írj privit
2013. nov. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet tévedek, de idén én is eszerint fizettem a járulékot magam után, pedig csak tagsági viszonnyal bírtam a társas vállalkozásban.


[link]

2013. nov. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
60%
Csak a személyesen közreműködő tag után kell járulékot fizetni, a puszta tagi jogviszony nem alapozza meg a járulékfizetési kötelezettséget. Az ügyvezetés személyes közreműködés, tehát az ügyvezető tag az fizet járulékot, de még mindig lehet sok esetben "munkaviszonyosítani", így olcsóbbá téve a járulékfizetést. És még ettől is több út lehetséges, főleg cégalapítás előtt. Ha te csak ún. sima tag voltál (nem működtél személyesen közre) akkor nincs járulék, még akkor sem, ha nincs máshol bizt jogviszonyod. De azért tartja az ember a könyvelőjét, hogy ezt megbeszélje vele.
2013. nov. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!