Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Öt éve külföldön tanulok/dolgo...

Öt éve külföldön tanulok/dolgozok. Azóta egyszer kaptam levelet, mert nem fizetem a TB-t. Megírtam nekik, hogy külföldön tartózkodok, ott adózok. Most megtaláltak, rám akarják húzni a vizes lepedőt. Mit tudok tenni? Volt valaki hasonló szituban?

Figyelt kérdés

2013. nov. 27. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Hát elég butus voltál, hogy nem tudakozódtál előbb, most jól meg fognak szívatni, lehet hogy 5 év TB költségét kérik majd tőled. Attól, hogy nem fizeted, attól nem szűnik meg a jogviszony, azt be kellett volna jelentened náluk!

Egyébként évente az év végén kell küldeniük levelet, nem kaptál semmi ilyet?? Akkor már az első éves elmaradásodról kaptál volna értesítőt és tudtál volna korrigálni. Nem kaptál levelet??

2013. nov. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Nem az volt a gond, hogy anno nem jelentkeztél ki a rendszerből? Csak tipp.

Mindenképpen keresd meg a nav-ot, vázold a helyzetet és vigyél magaddal igazolást arról, hogy más országban fizettél biztosítást, hátha elfogadják. Ha pedig fizetned kell, próbálj meg részletfizetést kérni, hátha nem kell egy összegbe kifizetned.

(egyébként idén 6660 ft/hó volt a tb díja, ha esetleg ki szeretnéd számolni, hogy kb. mennyit szeretnének tőled behajtani)

2013. nov. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hát valószínűleg küldtek leveleket, de pont a kiutazásom előtt költöztem fel pár hónapra Budapestre.Az állandó lakcímem maradt abban a házban, amit 5 éve árultunk vidéken.Tavaly ősszel sikerült eladnunk.Még mindig oda vagyok bejelentkezve, mert azóta nem tudtam megoldani a hazautazást.A levelek valószínűleg visszamentek nekik, de ezek nem zavarták őket.

Nálunk mindjárt itt a nyár, de elveszik a jó kedvemet,azzal, amit rám vernek ezek otthon....

2013. nov. 27. 20:56
 4/7 anonim ***** válasza:
Valóban, ha nem jelentkezel ki a TB-nél, akkor ők úgy veszik, hogy neked fizetned kéne, de nem teszed. Egyeztess velük, hátha utólag el tudod számolni a külföldön befizetett dolgokat.
2013. nov. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%

Csak saját magadra vess.

Annyit nem tudtál írni a NAVnak, hogy helló, leléptem, nem kell a TB-m már MAgyarországon, köszpusz, mert letörött volna a pici kezed, ezért most fizetheted ki.

2013. nov. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
28%
Nem hiszem, hogy be tudnák hajtani külföldről, ha nem akarsz hazajönni akkor ne foglalkozz vele.
2013. dec. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha volt külföldön biztosítási jogviszonyod azt egy adatlappal igazolni tudod és Magyarországon arra az időre nem kell fizetned.

Csak az adatlapot kell külföldről beszerezni , a nav - nál megmondják , hogy melyiket kell , azt hiszem az E301- es nyomtatványra van szükséged ( nem 100 % , attól is függ , hogy melyik országról van szó , kérdezz utána ).


Ha nem tudod igazolni a külföldi egészségbiztosítást , akkor behajtják az elmaradt összeget , elárverezhetik a magyarországi vagyontárgyaidat.

2013. dec. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!