Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mekkora jövedelemtől mondhatju...

Mekkora jövedelemtől mondhatjuk el, hogy jól jártunk az egykulcsos adóval?

Figyelt kérdés

Anyukám egyedül nevel minket és csak az ő jövedelmére számíthatunk.

Anyu legutolsó havi bére bruttó 307 ezer forint volt. (Figyelem! nem azért írtam, hogy mások irigykedjenek, vagy, hogy kérkedjek vele. Ez nem az én érdemem természetesen. Ebben a bérben már benne van az összes juttatás, a havi 1 kötelező túlóra, a műszakos pótlékok stb. Ebből kb 180 ezer forintot kap meg nettó. A pontos adatokat már nem tudom, mert elrakta a papírt.)


Szóval ekkora bér elég ahhoz, hogy elmondhassuk, hogy anyukám jól járt?



2013. nov. 30. 19:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy pontosan hol a határ, de 300 bruttóval biztosan több nettót kap az egykulcsos adó miatt. A minimálbér környékén keresők jártak rosszul.
2013. nov. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a választ, de a múltkor lehetett olvasni, több helyen, hogy csak a felső 20% járt jól az egykulcsos 15% SZJA-val. 300 bruttó annyira nem "sok". Érdekes lenne ha ezzel már a felső 20%-ba lennénk.


Félreértés ne essék! Nagyon elégedetten és viszonylag jól élünk.


Ugyanakkor remélem annyira még nem rossz a helyzet, hogy az emberek 80%-a minimálbéres.

2013. nov. 30. 20:37
 3/6 anonim ***** válasza:

Beírtam a 307ezret egy 2009-es, és egy idei, 2013-as bérkalkulátorba.

A 2009-es nettó 169790 Ft-ot adott ki, az idei meg 201085 Ft-ot. Szóval igen elmondható, hogy ekkora bérnél már jól jártak az emberek, anyukád kis híján 32ezerrel többet tud így haza vinni.

Egyébként 2009-re 85020 Ft-ot számolt szja-ra, 2013-ban meg csak 49120 Ft-ot, tehát durván 36ezerrel kell kevesebb adót fizetnie. Viszont a járulékok meg 1,5 százalékkal gyarapodtak, ezért jön ki összességében a +durván 32ezer.

2013. nov. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

A minimálbéresek, hogy hogy rosszabbul jártak?

2013. nov. 30. 22:42
 5/6 anonim ***** válasza:
26%

"Beírtam a 307ezret egy 2009-es, és egy idei, 2013-as bérkalkulátorba.

A 2009-es nettó 169790 Ft-ot adott ki, az idei meg 201085 Ft-ot. Szóval igen elmondható, hogy ekkora bérnél már jól jártak az emberek, anyukád kis híján 32ezerrel többet tud így haza vinni.

Egyébként 2009-re 85020 Ft-ot számolt szja-ra, 2013-ban meg csak 49120 Ft-ot, tehát durván 36ezerrel kell kevesebb adót fizetnie. Viszont a járulékok meg 1,5 százalékkal gyarapodtak, ezért jön ki összességében a +durván 32ezer."


Csak egy egyszerű példa akkor 200 ft volt egy zacskó pisztácia, ma 450 ft.

Euró forint árfolyamot nézd meg menni volt az infláció. Kevesebbet vissz haza csak többnek látszik.


Kérdésre válaszolva olyan 1 millió fölött már jól járnak vele.

2013. nov. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az inflációt felesleges belevenni, semmi köze ehhez.

Azt számoltam ki, hogy egy adott összegnek, jelen esetben a 307ezernek mennyi lenne a nettója, ha még mindig a régi, 2 kulcsos adórendszerben lennénk. Nem az évszám a lényeg a levezetésemben, hanem az az adórendszer ami akkor érvényben volt! Ha nem változtatják meg, akkor most, 2013-ban is csak az a kb. 169ezer lenne a nettója!

A minimálbéresek meg nem az egykulcsos adó miatt jártak rosszabbul, hanem mert ezzel egyidejűleg az adójóváírást (Tehát hogy a minimálbér mértékéig adómentes vagy) is megszüntették.

2013. nov. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!