Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell fordított áfát...

Hogyan kell fordított áfát könyvelni KOVA 2013 programban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Önkormányzatnál vagyok könyvelő és most először botlottam bele egy fordított áfa könyvelésébe. Kötelezettségvállalásokat külön könyvelem a KOVA2013 programban. Ezen programon belül sajnos nem tudom, hogyan kell fordított áfát könyvelni. A DOKK programon belül megvan. Ha valaki tud segíteni, kérem írja ide, hogy hogy csináljam a KOVA programon belül. Köszönöm: Tünde

2013. dec. 3. 11:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy KOVA2013 programban hogyan kell könyvelni fordított ÁFA-t, de ha belegondolsz abba, hogy hogyan funkciónál a fordított ÁFA, akkor kitalálható.

A fordított ÁFA-nál a "megrendelő" fizeti be helyetted az ÁFA-t, ez által nem is tüntetni fel a számlán, tehát a "bruttó" "nettó" összeg ugyanannyi lesz, mert nincs ÁFA.

Az én programomba "0" ÁFA-körös kategóriába teszem bele, és kész...:)

2013. dec. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!