Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 1 napi késésért büntetés?

1 napi késésért büntetés?

Figyelt kérdés
egy meg nem nevezett bankban vagyok tulajdonos, és mindig időben befizettük az adót, idén 1 napot késtünk és 14%-al megbüntettek azaz 1.000.000ft-al, beszéltem egy APEH-os ismerösünkel, és azt mondta hogy ebbena tetves országban ez teljesen normális, nem lehet tenni valamit?
2013. dec. 8. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
"bankár kollega", vagy kamuzol össze-vissza, hogy ki/mi vagy, vagy valóban annyira spúr vagy, hogy sajnálsz egy kis pénz egy rendes jogászra/ügyvédre/adójogászra?
2013. dec. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem, nem kamuzok (vagyis őszintén megvallva én az illető fia vagyok) és nem a pénzről szól első sorban az egész, hanem a sértettségről, de persze a pénz is nagy összeg.... De a pofám leszakad hogy ilyet meglehet csinálni 1 napi késésre, az APEH-os ismerősünk azt mondta ezzel nem lehet semmit se kezdeni...vagy érdemes utánajárni egy ügyvédnek?
2013. dec. 8. 20:05
 3/8 anonim ***** válasza:

a jogszabályokat kell megnézni, de kb 95%, hogy mindent szabályosan csinált a NAV.


Itt emberi mulasztás volt a bankon belül. Tessék elővenni a felelőst aki nem utalta el időben a pénzt és megcseszni.


Különben is egy banknak kellene főleg tartani a határidőket akinél ha a törlesztő is késik 1 napot, akkor már rárepülnek az emberre. (tudtommal, mert nekem nincs hitelem)

2013. dec. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a bankoknál (legalább is ennél) 1 nap mulasztás semmi....max. egy figyelmeztető levél, illetve a bankunk kivan pécézve, mert minden hónapban csak úgy incash, pedig apa az itthoni háztartásból 8 milliót adózik minden évben, maradéktalanul! erre 1nap késésért 1millió, apa azt mondja hiába fogadunk ügyvédet, de akkor megvédeni nemtud az ügyvéd csak megmutatja a törvényt?
2013. dec. 8. 20:22
 5/8 anonim ***** válasza:

akkor viszont nem vágom komolyan. ne a nav-nál keressétek a hibást ha a bankon belül hibázott valaki. a nav csak betartja a szabályokat, nektek is be kell tartani és nem lesz ilyen.


Nem olyan nehéz egy emlékeztetőt kreálni ami szól időben ,h be kell fizetni az adót.

2013. dec. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező apukád kamuzott akkor neked, vagy csak még simán túl kicsi és értetlen vagy, hogy felfogjad mit jelentett amit hallottál a szüleid beszélgetéséből!


Hány éves vagy (1x)?

A bank 1 nap késésre már késedelmi kamatot vet ki, internet, tv stb szolgáltatók 1 nap késésért kikötik a szolgáltatást, még ha túlfizetésben vagy akkor is. Akkor a banktól miért ne várnánk el a szabályok betartását, ha ők szopnak kicsit :)


Én biztos nem 1m-ra büntetném a bankot!

2013. dec. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vállalkozoknál 1 hétig se verik a biztosítékot, de ti amennyit raboltatok ettől az országtól, én biztos a 10-szeresét vetettem volna ki.

És az már nem APEH, hanem NAV.

Utálom a NAV-ot, de ezért jár nekik a taps.

2013. dec. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

BAnkban tulajdonosnak lenne annyit jelent, hogy részvényesnek lenni. Tehát ha pl. apukádnak van OTP részvénye, akkor ő banktulajdonos. Ha a szomszéd nénikének is van OTP részvénye, akkor ő is banktulajdonos.

A kérdést vagy nem hiszem el, vagy valami konkrétumot kifelejtettél, mert 1.000.000-ra csak úgy nem büntetnek meg.

2013. dec. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!