Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Junius óta vagyok bejelentve...

Diiuss.. kérdése:

Junius óta vagyok bejelentve a munkahelyemen, és ma közőlte a fönököm, hogy nem tudja, kiadni illetve kifizetni sem a szabadságot/szabadságpénzt! Mi a tehendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
2013. dec. 9. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
attól függ mit szeretnél... Megtartani a munkahelyed, vagy követelni ami jár és meg is kaphatod, de akko nem sokáig lesz munkahelyed. Tudod hány helyen nem adják ki a szabikat, és pénzt se helyette? Örüljünk,ha muszáj, akkor el mehetünk, és ennyi...
2013. dec. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én többek közt ezért költöztem külföldre, kb minden helyen volt valami hasonló otthon. Az teheted amit az 1# ír.
2013. dec. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen sajnos, igazad van ! De nagyon sokat megyünk egy hónapban , és ha elszeretnék menni sem tudnék mert senki nincs helyettem , és még megsem fordul a fejében , hogy legyen egy tartalék ember ! És tegnap közölte velünk , hogy nem fogja és nem is tudja !
2013. dec. 9. 22:02
 4/4 anonim ***** válasza:

1./ Az van, amit az előző hozzászólók írtak.

2./ Erélyesebben fellépsz, és közlöd, hogy mától kiveszed a szabidat, a helyettesítésed oldja meg, az az Ő feladata.

3./ Bejelentést teszel a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőségen ez ügyben, és kap a munkáltatód egy icipici ellenőrzést, amiben feltárják a hiányosságot, és kötelezik, hogy kiadja a szabadságaidat.


Mindegyik jár hátránnyal, és előnnyel is. Te tudod a körülményeidet ismerve, hogy melyik éri meg Neked.

Én sűrűn látogatom a Kormányhivatalt hasonló ügyekben ugyanis nem vagyok hajlandó beállni a "csordába", ingyen munkás lenni, napi 16 órázni, betegen dolgozni, és az egészségemet, a családomat feláldozni mások boldogulásának, gazdagodásának oltárán.

Pedig nem vagyok könnyű helyzetben, és lehet, hogy egyszer emberi tartásomat kénytelen leszek feladni, de elszánt vagyok... utolsó vérig...

Azt viszont biztosan merem állítani, a csapatszellemm sokra képes. Ott én sem értem el sok mindent, ahol nem álltak egymás mellé a dolgozók. Ahol már négyen-öten vállszélességgel támogattak, ott ki lettünk fizetve, szabit is kaptunk, és nem mertek bármit megtenni velünk, ráadásul dolgoztunk is tovább.

2013. dec. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!