Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi pénzre büntethető az,...

Belbolyhocska kérdése:

Mennyi pénzre büntethető az, aki nem ad blokkot?

Figyelt kérdés
Egy hete a munkahelyemen ptóbavásárlást tartott a NAV. Bejött egy fiatal srác, elég rendes volt kérdezgetett a péksütikről. Végül egy 200ft-os pizzáscsiga mellett döntött, én nem adtam blokkot. Pár perc múlva visszajött egy lánnyal és az igazolványuk bemutatása után felvették a jegyzőkönyvet. "Enyhítő körülménynek" beleírták, hogy sokan voltak és fáradt voltam, ezért is történhetett a blokk adás elmulasztása. Nem tudom valójában számít-e ez, vagy csak mese habbal az enyhítő körülmény... 4 éve kolléganőm se adott blokkot, neki is ezt írták a jegyzőkönyvbe, őt 10.000ft-ra büntették. Engem vajon mennyire büntethetnek? A NAV-osok semmi konkrétat nem mondtak, hogy mettől meddig terjedhet a pénzbírság. Várom a válaszokat, köszönöm szépen!

2013. dec. 10. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:
15%

Bocs, hogy ezt mondom, de aláírtad a jegyzőkönyvet. Jó hülye vagy. Nav ellenőr vallomás akkor ér valamit, ha 2 voltak. Egyedül az ő szava tieddel szemben. Kizavartam volna a boltból, hogy ő nem vett itt semmit.

Téged 60-100 ezer között büntetnek kb.

Bravó.

2013. dec. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Közbe megkérdeztem egy barátom apukáját (aki elég jó ügyvéd) erről az esetről. Ő azt mondta, hogy a főnököt fogják több százezerre büntetni. Tudod nálunk ez úgy működik, hogy a főnök kérte, hogy ne üssünk be mindent. Ha nem teszem, kirúgnak és ahol én élek ott elég kevés a munka... Azért köszi a választ, remélem a legkevesebb büntetést kapom, ha kapom! :(
2013. dec. 11. 05:19
 3/8 Sandol ***** válasza:
91%

Szia!


Téged nem fognak nagy összegre büntetni, pláne, ha elmondanád, hogy miért nem ütötted be, akkor sztem meg sem büntetnének téged, bár az állásod ugrana valószínűleg. A céget büntetik meg keményen. Kb. 500.000-1.000.000ra, de lehet többre, plusz üzletbezárás valameddig.

2013. dec. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

Azt kérdezted téged mennyire büntetnek. Én arra válaszoltam. Téged is büntetnek. A céget is, de azt nem kérdezted.

Neki 500 ezerről kezdődik.

Pont most volt az egyik cégemnek ilyen ügye.

"Hogy a főnök mondta" téged nem mentesít, sőt ezzel bevallod, hogy rendszeresen csaltatok adót.

Ne legyél hülye, és ne sodord magad nagyobb bajba, mert nem áll meg 60-100 ezer között a bünti. Ha tovább beszélsz még a végén börtönt is kaphatsz. Teljesen komolyan, fizessétek ki a büntit, és legyetek csendben.

2013. dec. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem is akarom ezt már utólag hozzátenni a NAV-nak, főleg, hogy a jegyzőkönyvbe beleírtam, hogy nem nyilatkozom. Köszi megint a válaszokat!
2013. dec. 11. 17:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem téged büntetnek, hanem a céget. Ha ez nem az első eset, akkor nyilván nagyobb lesz a bünti.
2013. dec. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
őt is büntetik...tehát a céget (1 millióig) és a dolgozót (10-50e ft között) is...
2013. dec. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
különben ezt az Art. 172. § (2) és (3) bekezdésekben van leírva
2013. dec. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!