Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan könyvelem, ha egy cég...

Hogyan könyvelem, ha egy cég egy pénztárgépre adott előleget?

Figyelt kérdés
Valami tárgyi eszközre adott előleg lesz a dologból, de nem találtam meg a neten.

#könyvelés #számvitel #előleg #tárgyi eszköz előleg
2013. dec. 16. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:
valami? Jézus isten.... remélem főprofilban könyvelsz....
2013. dec. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én is remélem....:(


3-as számlaosztályban tartjuk nyilván a követeléseket. Azon belül is a 35-ösben az adott előlegeket. Amíg nem érkezik meg a tárgyi eszközödről a számla, addig itt tartod nyilván. Miután megérkezett, itt megszünteted az előleget, és rákönyveled a 15. Beruházások (felújítások) számládra.

2013. dec. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem könyvelek, egy főiskolai feladat. Mellesleg nem is számvitelt, hanem közgazdaságtant tanulok.
2013. dec. 16. 14:58
 4/10 anonim ***** válasza:

csak picit kötözködöm (tessék elnézni), de baromira nem biztos, hogy a 35-ösön van az adott előleg...csak általában van ott...ha akarom, akkor 3111111-re rakom, a sztv megengedi, hogy számlaosztályon belül oda pakoljam ahová csak akarom (persze alapelvek blablabla), mondjuk minden számlatükör ugyanúgy néz ki, de ettől függetlenül ha kukacoskodni akarunk, akkor lehet :)

de, hogy a kérdezőbe is belekössek picit...beírtam gugliba "pénztárgépre adott előleg", első találatnak a komplett kontírozást dobta ki...mondjuk keveri az adott előleget és az egyéb követelést az is...

2013. dec. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én másképpen kerestem rá. Nem gondoltam volna, hogy konkrétan így találok majd rá.
2013. dec. 16. 19:32
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves Vérpocok!

Nem haragszom, csak gondoltam, nem bonyolítom túl a kérdező problémáját a további lehetőségekkel...:)

2013. dec. 17. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szóval, ha már itt tartunk... én sem akartam kötözködni, de ... ilyen, szinte alapvető tudást igénylő kérdéseket az nem tesz fel, aki most tanulja, csak az, aki autodidakta módon akar könyvelni saját magának!


Nagyon furcsának tartom, hogy az a "házi-feladat-példa", amin most a "diák" izzad, minimum egy jó évvel ezelőtt született, valaki összeállította a tankönyvet, elbírálták, belekerült a feladatgyűjteménybe, nyomdai átfutás stb. stb. hónapok, esetleg még egy év is eltelt, és ....

csodák-csodájára pont akkor kerül terítékre, amikor a való életben is a pénztárgép-előlegek napi szinten mint megtörtént események vannak jelen!!!!!

Micsoda véletlen!


LOL:

Amikor még csak kezdtem tanulni a könyvelést, a nagy udvarunkon körbe-körbe jártam és magoltam a számlakeretet, az első két főkönyvi számok szerinti alábontást akkor még betéve kellett tudni = ezzel elértük azt, hogy legalább annyi fogalmunk volt, hogy egy adott tétel számlaszámát kb. hol keressük!

2013. dec. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Első hozzászólóként a mostani utolsóval tökéletesen egyetértek. Biztosan nem iskolai példáról van szó....

NO comment... A drága főkönyvi szám cserélgetőnek meg azt üzenem, hogy azért az nem ilyen egyszerű, azért a számlacsoport szintű bontás mélységig a számviteli törvény megköveteli.... Tehát az előleg az 35.... Maradjunk ennyiben....

2013. dec. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Csodák csodájára egy főiskola követi a jelenlegi gazdasági fejleményeket. De itt biztosan, valami összeesküvés van... Nem könyvelek se magamnak, se másoknak.
2013. dec. 17. 12:11
 10/10 anonim ***** válasza:

8. hozzászóló:

hol van leírva, hogy a 35 az márpedig adott előleg és csak is az lehet és én mondjuk nem rakhatom azt a 31-re?

azt elismerem, hogy ez inkább elvi, mint gyakorlati kérdés...mindenki ugyanazt az alap keretet használja...de ha nagyon akarom és bevállalom akkor szépen átalakítgathatom a számlakeretet

2013. dec. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!