Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A 2014. évi adóelőleg megállap...

A 2014. évi adóelőleg megállapításával kapcsolatosan kérdezem, hogy a családi járulékkedvezményt igénybe vehetem-e én?

Figyelt kérdés
A velem élő, gyermekét egyedül nevelő, nappalis egyetemista lányom a szintén velem élő unokám után kap családi pótlékot, de nincs saját jövedelme, tehát mindkettőjüket én tartom el. Tartásdíjat sem kap a gyerek apjától.

2013. dec. 19. 15:51
 1/1 anonim ***** válasza:

A 2014. évi adózást még nem néztem meg ilyen alaposan, de gondolom, ugyanúgy, mint 2013-ban, csak annak jár családi kedvezmény, aki a családi pótlékra is jogosult lenne. Mivel nagyszülő erre alapból nem jogosult, ezért nem is jár családi kedvezmény sem részére az adózásnál.

A lányod, jövedelem hiányában nem tud élni ezzel a kedvezménnyel, mint sokan mások sem...:(

2013. dec. 25. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!