Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Amennyiben TB elmaradásom...

Amennyiben TB elmaradásom van, s amikor nem tudtam fizetni (nem volt állásom) igénybe vettem orvosi ellátást, úgy annak összegét köteles vagyok megfizetni az elmaradt TB tartozáson felül?

Figyelt kérdés
Önkormányzattól kaptam levelet, hogy 15 napon belül vagy fellebbezzek, vagy fizessem meg az orvosi ellátás összegét, miközben természetesen ki kell egyenlítenem az elmaradt TB-t is.

2013. dec. 28. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
természetesen. ha nem volt tb-d akkor az ellátás díját is ki kell fizetned, és a tb-t is utólag
2013. dec. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szkenneld már be, vagy fényképezd le a levelet amit az önkormányzattól kaptál és tedd fel a netre, hogy lássuk, mert több helyen"sántít" a dolog.

Ha a TB számod érvényes, ugyanúgy jár az ellátás neked, mint a biztosítottaknak, függetlenül attól, hogy volt-e fizetési elmaradásod, vagy egyáltalán rendezett-e a jogviszonyod.

Ha olyan ellátást vettél igénybe, ami térítés köteles, akkor fizetned kell, de nem az önkormányzatnak, hanem az ellátó intézménynek.

2013. dec. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a levelet én is megnézném!


Ha van érvényes TAJ-számod (és gondolom van, ha az orvos ellátott), akkor a doki köteles ellátni, és fizetnivalód sincs utána még akkor sem, ha egyébként rendezetlen a "TB-d". Fizetned csak az után kell az egészségügyben, ami másnak is fizetős lenne.

Ráadásul nem az önkormányzat illetékes ezt intézni, köze nincs hozzá.


Ha rendezetlen a "TB-d" (hivatalosan egészségügyi ellátásra jogosultságod), akkor a NAV-hoz való bejelentkezés után köteles vagy magad fizetni az egészségügyi szolgáltatási járulékot. Ha nem fizeted, de kellett volna, akkor az adóhatóság adók módjára egyszer csak behajtja Rajtad. De nem az orvosi ellátás költségét, hanem ezt a bizonyos járulékot...:)

2013. dec. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az elmaradt Tb összegét kell kifizetned a NAV - nak , ez jelenleg 6660 Ft havonta.

Nem értem , hogy miért kell az önkormányzatnak fizetned , mi volt pontosan az orvosi szolgáltatás , amit igénybe vettél ?

Mondjuk van olyan szolgáltatás amit kiszámláznak pl. detoxikáló , elvonókúra , különszoba , de azért tényleg sántít ez a dolog.

2013. dec. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!