Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Céges autó üzemeltetéséhez...

Céges autó üzemeltetéséhez kapcsolódóan beszerzett üzemanyag összegéből az áfa levonható? Ha igen, mekkora része?

Figyelt kérdés
2013. dec. 30. 17:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%

Attól függ, hogy személykocsi, vagy teherkocsi?

Attól függ, hogy benzin, vagy gázolaj?


Az áfa-törvény nagyon szépen leírja, vagy kérdezd a könyvelődet!

2013. dec. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
Könyvelőd szerintem nagyon szívesen elmondja, ahogy gondolom az út nyilvántartást is elmondta.
2013. dec. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Személygépjármű, diesel
2013. dec. 30. 18:54
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

Személygépkocsi üzemeltetéséhez használt üzemanyag ÁFA-ja nem vonható le. Teljesen mindegy, hogy benzin, vagy gázolaj.


ÁFA törvény 124. §. 1. c) pont.


Csak csöndesen jegyzem meg, hogy az, aki nem akar válaszolni, vagy csak pénzért hajlandó segíteni másnak, az talán ne ezen az oldalon mazsolázzon. Ugyanis ez az oldal pontosan azért jött létre, hogy bármit lehessen kérdezni a segítőkészektől.

Akinek nem inge, ne vegye magára, akinek inge, az pedig gyorsan öltözködjön fel... (Hofi Géza) :)


Köszönöm: Egy szakmabeli.

2013. dec. 31. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
8%

Kedves 5-ös!

Azért mert te valamelyik jól menő, jól fizető cégnél havi fixért végzed a munkádat, még nem kellene a szakmabelieknek alávágnod azzal, hogy a mások verejtéke által "ingyen szolgáltatást" kunyeráló vállalkozóknak segítened.

Az a könyvelő, aki arra kényszerül, hogy a tudásából, a maga erejéből éljen meg, (a jelenlegi igen kemény adózások, és járulékfizetések mellett), nincs olyan könnyű helyzetben, mint te.

A boltban ő is csak akkor kap kenyeret, ha azt kifizeti!

2013. dec. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
34%

Kedves Kérdező!

Csak csendesen jegyzem meg, hogy azért is problémás az ilyen helyekről "beszerezni a tudást", mert nem tudod, hogy az valóban mennyire helyes-nem helyes. És amennyiben valaki tévedésből, véletlenül, vagy éppen szándékosan rossz választ ad neked, akkor bizony a több százezres büntit nem fogod tudni kin vasald be!

Ha saját könyvelőd van, vagy saját magad kotrod ki az áfa-törvényből az ismereteket, akkor azzal is tisztában leszel, ki az, aki miatt esetleg a büntit fizeted!


Honnét vagy te meggyőződve arról, hogy ami választ itt kaptál, az valóban igaz?

Én is tudnék neked §-t feltenni, csakhogy mivel ott nincs benne minden mondatában, hogy melyik évre vonatkozó törvényből hivatkoztam, nagyon meglehet, hogy már ezer éve módosították, nem is élő, és téged alaposan átvágnak vele.

2013. dec. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

4 és hatoska..nincs igazad. Itt az emberek segítséget /ingyenest/ kérnek. És mint mások is írták az itteni tanácsok nem kötelezően elismerhetők !

És olyat sem halottam hogy egy könyvelő is "éhen halt" volna !!

Máskülönben nem ilyen pénzéhes országokban /például Horvátországban, ahol Orbán barátja a MOL vezér Hernádi 20 millió euró kenőpénzt adott/ eleve a vállalkozóknak nincs felszámolva /a kutakon/ a gázolaj ÁFÁ-ja /plavi dizel-nek hívják/

2013. dec. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Máskülönben a kérdésre...az APEH irodákban lehet megtudni ahol az elszámolható üa.árakat is megmondják...
2013. dec. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kedves 5/8-as válaszoló!

Amint írtam, ha nem akarsz segíteni, akkor ne légy itt!

Nem vagyok jól fizető cégnél, és a helyzetem is elég szar, de ettől függetlenül én ilyen típusú ember vagyok, és ezen nincs mit magyarázkodni.

Még a Te kedvedért sem fogok kibújni a bőrömből, egyszerűen azon oknál fogva, hogy nem tudnék még akkor sem, ha akarnék...

Te másképp gondolkodsz, ennyi.

Egyébként sem vágtam alád és senki alá, ugyanis nem feltételezem, hogy a Te ügyfeled tette fel a kérdést, és itt vadászik új könyvelőre.:)

2014. jan. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók!


Nem vállalkozó vagyok, hanem tanuló. Volt egy kérdés, melyen elgondolkoztam, hogy 50%-ban levonható-e az áfa (mint szgk szerelési ktg-nél) vagy sem. Google.hu-n beírtam, de volt ahol azt írta,hogy levonható, és volt olyan,ahol nem levonhatóként tüntették fel.

Elnézést,hogy ilyen nagy port kavartam kérdésemmel.Jobb lett volna,ha a tanárnak teszem fel...

2014. jan. 1. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!