Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehetek úgy könyvelője egy...

Lehetek úgy könyvelője egy cégnek, hogy még nem kaptam meg a PM regisztrációt? Folyamatban van,2013. novemberben végén lett beadva. Ugye akkor januárban meg kell jönnie? Ha nem, addig is bejelentkezhetek egy cég könyvelőjeként az adóhatósághoz?

Figyelt kérdés

#könyvelő #regisztrálás #NAV #PM regisztráció
2014. jan. 3. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
ezt kérlek megtanították a tanfolyamon...
2014. jan. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy könyvelhess, nem KELL regisztrált mérlegképes könyvelőnek lenni. Én is sima közgazdaságival könyvelek már vagy 25 éve. Ahhoz kell regisztráció, hogy a cég mérlegét, beszámolóját elkészíthesd hivatalosan.


Az adóhatóságnál meghatalmazottnak sem kötelező regisztrált, sőt mérlegképesnek lenni. Én sem vagyok az, mégis mindent elintézek a munkáltatómnak.

2014. jan. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha kb így állsz tudásban, akkor inkább ne tedd szerintem....

Elvileg igen.

2014. jan. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 2. kommentet!
2014. jan. 3. 22:45
 5/8 anonim ***** válasza:
Előre sajnálom azt, aki a munkádért még fizetni is fog :(
2014. jan. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom, én is elvégeztem ezt a tanfolyamot, és szó sem esett róla.

Viszont a számviteli törvényben benne van, esetleg lapozd fel. (Igaz, a vizsgára elvileg elölről-hátulról kellett volna tudni.)

Kettős könyvelést végző gazdasági társasághoz kell a regisztráció, már ha beszámolót adsz be. Az ügyfélkapun a havi járulékokat és adóelőlegeket viszont bárki beküldheti, aki regisztrál náluk.

2014. jan. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Semmi gond, valahol jogos a negatív komment is. A szokásos bevallásokkal, beszámoló készítéssel nincs is gondom, 10éve csinálom, de csak nagy vállalatoknál, cégcsoportoknál dolgoztam és dolgozok jelenleg is. Mindig egy már bevezetett rendszert folytattam, finomítottam. Valószínű én is így reagálnék, ha egy könyvelő nem lenne tisztában a konszolidálással, speciális céghelyzetekkel, transzferárazással...

Vannak hiányosságaim, azért is kezdek el teljes körűen könyvelni és ezért is járok minden mellett főiskolára (mert ugyebár a tanfolyamon korán sem tanulsz meg mindent). Köszönöm!

2014. jan. 5. 21:24
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy könyvelő soha nem lehet teljesen tisztában mindennel, én ezt fizikai képtelenségnek tartom.

Egy több évtizede gyakorló könyvvizsgálónak, adótanácsadónak is tudsz feltenni olyan kérdést, amire nem "köpi" kapásból a választ, akárcsak egy orvosnak.


Ezt nem kell szégyellni, a nagyobb baj az, ha valaki nem látja be, hogy nem tudja, vagy rosszul tudja, és nem is néz utána...:)

2014. jan. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!