Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Valaki sürgősen segítsen, mi...

Valaki sürgősen segítsen, mi a teendőm?

Figyelt kérdés

Szóval, regisztrálva vagyok a phantomshopping oldalán. Itt szoktam kapni alkalmanként próbavásárlásokat.

Ami most kiderült, hogy "a nálunk végzett próbavásárlás alkalmi munkának számít, amely után adózunk, tehát bejelentett jövedelem (428 Ft/ teszt értékben).

Fog kapni január 31-ig valamikor egy adóigazolást, az elvégzett munkái után."

Mikor megkérdeztem tőlük egyszer, hogy ez után kell adózni..nem kell!

Anyum most akarja beadni kérelmet egy támogatásra. És ügyebár eddig úgy volt, hogy nekem nincs keresetem.

Most mit kell írni, hogy mégis van? :O Vagy mivan?

Annyira nem értem az az adózásos dolgot sem. :(

Mi van akkor, ha nem vallom be, hogy ezt a munkát csináltam és azt mondom, hogy nem dolgoztam?



2014. jan. 9. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Volt kereseted? Volt. Szóval nem volt úgy, hogy nincs...


ÉS neked nem kell adózni, a kifizető megállapította, levonta és befizette az adódat. NEked az általuk küldött igazolás alapján adóbevallást kell készítened.

2014. jan. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

és nem tudod nem bevallani, hiszen a NAV felé fizették utánad az adót, ők tudnak róla, ha nem adsz be bevallást, jól meg is büntetnek, és akkor tényleg fizethetsz.


ÉS igen, anyukádnak a kérelmre rá kell írni a te jövedelmedet, ellenkező esetben őt is büntetik.

2014. jan. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Aha, értem már.

De a pontos jövedelmem nem tudom így. Mivel csak alkalmanként csináltam.

Az adóigazoláson az rajta lesz pontosan?

2014. jan. 9. 13:23
 4/8 anonim ***** válasza:

persze. Rajta lesz, hogy mennyit kerestél, mennyi adóelőleget vontak.

Gondolom, nem túl nagy összeg, biztosított nem lettél, járulékfizetési kötelezettséged nem keletkezett, csak az szja.

2014. jan. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Aha.

És nekem ezután semmit féle pénzt nem kell fizetnem majd?

És ha jön majd az adóbevallás a nevemre akkor ezt a papír csatolnom kell?

2014. jan. 9. 13:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy jön bevalló nyomtatvány. Neked kell beszerezni. Kitöltöd és kész. nem lesz semmi fizetni valód. Az anyukád által beadott kérelemnél pedig nem lesz gond ez a kevéske összeg.
2014. jan. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Jó, rendben.

Köszönöm szépen a segítséget. :)

2014. jan. 9. 13:36
 8/8 anonim ***** válasza:

Az összeg alapján nem valószínű, hogy lesz fizetnivalód.

Viszont a bevalláshoz nem csatolunk semmit!!! Semmilyen igazolásokat! Kizárólag magát a bevallást és azok pótlapjait küldjük be vele, a többi "maszlagot" Te vagy köteles megőrizni!

2014. jan. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!