Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 9 hónapja nincs TB-m, most...

9 hónapja nincs TB-m, most ismét munkába állok, mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Megszűnt a meló helyem, ami fizette a TB-met rendesen. Azután magam után nem fizettem, mert nagyon megszorultam anyagilag végig.

Februártól várhatóan ismét lesz rendes állásom.


Most mi lesz?


Nekem kéne jelezni a szituációt a NAVnak, vagy ők küldenek értesítőt? Hallottam legendákat arról is, hogy van hogy az ilyen rövidebb kihagyásokat esetleg elnézik.


Van kockázata nagy összegű büntetésnek?


Köszi a válaszokat!



2014. jan. 16. 09:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem nézik el. Majd küldik a csekket az elmarad hónapokról! Attól függ, mikor veszik észre. Van akinek 1-2 év után küldik csak ki, van akinek kevesebb, vagy több.
2014. jan. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%

Szerencse kérdése.

Nekem mindig volt 1-2 hónap, hogy nem volt fizetve a TB-m, még sosem kaptam felszólítást. Pedig mindig csináltam adóbevallást.

2014. jan. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%
Mármint minden évben volt 1-2 ilyen hónap.
2014. jan. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Igazán kitalálhatnák már, hogy akinek nincs munkája és nem kap munkanélkülit sem, annak ezt NE kelljen fizetnie. Mert bizony marha nehéz kigazdálkodni a semmiből!!! Gyakran enni is alig tudunk és akkor még ez is. Aztán ha beteg vagy, akkor oldd meg magadnak.
2014. jan. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%
kitalálták már, hogyan nem kell fizetni, szociálisan rászorulónak kell lenni és egy bizonyos összeghatár alá kell esni a család egy főre eső jövedelmének.
2014. jan. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Kérdésem hogy kell e félni valamilyen büntetéstől?


Illetve jelentsek e önként valamit, vagy várjam meg mi lesz?

2014. jan. 16. 11:07
 7/16 anonim ***** válasza:
22%

A helyzet:


1./ Kötelező lenne bejelentkezni egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére, ha nem vagy sehol biztosított. Ha ezt nem teszed meg, mulasztási bírság kiszabható.


2./ Van lehetőség - mint ahogy az előttem szólók közül valaki megemlítette -, hogy szociálisan rászorulóként egy ideig (általában 1-2 év) fizesse helyetted az önkormányzat. Azt is kérvényezni kell. Visszamenőleg általában nincs lehetőség rá.


3./ Ha kivársz, lehet, hogy szerencséd lesz, de lehet, hogy nem.


4./ Attól, hogy nincs rendezve valakinek a "TB-je", még orvosi ellátásra jogosult "ingyen", mivel van érvényes TAJ-száma.


5./ Ha a 9 hónap alatt jártál orvosnál, akkor az orvos látja a TB rendezetlenségedet, és köteles jelenteni a hatóságnak, hogy megjelent nála egy "potyautas".


6./ Ha nem jártál orvosnál, attól még a hatóságnak egyszer csak feltünhet, és visszamenőleg, késedelmi kamatokkal, adott esetben mulasztási bírsággal megspékelve követelheti rajtad a tartozásod. Aztán ha nem fizetsz, végrehajt...


Fentiek alapján dönts!

2014. jan. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Qrva jó, örülök hogy végre találtam egy rendes állást 9 hónap csórózás után, erre még raboljon is ki az állam.
2014. jan. 16. 17:40
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!


Próbáljuk meg más szemmel nézni ezt a dolgot:


Az állam azért kér havi 7 ezer forint körüli összeget járulék formájában, hogy az orvosi, egészségügyi ellátásodat fedezze. Viszont nem kéri cserébe (hálapénzt, egyebeket most nem veszem figyelembe) a műtét, az orvosi ellátás költségét.

Akkor gondolkodjunk: Jobb lenne, ha egy gipszelésért, egy műtétért fizetned kellene több százezer forintot hirtelen, egy összegben? És mondjuk addig, amíg ki nem fizeted, nem is műtenének meg, nem húzná ki senki a piszkosul fájó fogadat, nem kapnál új vesét, ha szükséged van rá? :)


A mérlegnek két oldala van! Nem vagyok az állam pártján, de már most - leendő munkanélküliként - készülök arra a havi 7 ezer forintos (felesleges) kiadásra. Ez van...:(

2014. jan. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen , a mérlegnek két oldala van , kedves előttem válaszoló.

Nem értem , hogy miért lenne természetes , hogy a gazdagokat támogatják , miközben a munkanélküli segély összege csökkent , a folyósítás ideje csökkent , közmunkára kapsz havi 40 ezret , miközben a banki osztályvezető , aki 300e - et keresett , az kevesebbet adózik és már 360 e - et keres....

Nem tud mindenki készülni a munkanélküliségre

( betegség,család ), sok embernek nincsen semmilyen tartaléka sem ( és nem mindig a saját hibájukból ).

Egyébként ez a 7000 Ft. két éve még 3000 volt , és folyamatosan emelik , nyilván ki kell gazdálkodni az egészségügyből elvont pénzeket , amiből inkább stadiont építenek.

És ki is fizessen ? Hát persze , a munkanélküliek ...

Esetleg fizethetnének a veséjükkel , vagy a páros szerveikkel , nagyon praktikus lenne...

2014. jan. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!