Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha az adott évben nincs...

Ha az adott évben nincs jövedelmem, be kell adnom az adobevallást 0 Ft-ról?

Figyelt kérdés
2014. jan. 16. 22:21
1 2
 1/12 Shai-Hulud ***** válasza:
0%

Igen.

Az adóbevallást attól függetlenül be kell adni, hogy mekkora volt a jövedelmed.

Ha pont nulla volt, akkor is.

(Vagy nyilatkoznod kell írásban, hogy nem volt adóköteles jövedelmed.)

2014. jan. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
igen kell.
2014. jan. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod.


Ha most februárban kapom meg az adóazonosítót, akkor az elöző évről kell 0-sat beadni, vagy nem mert az elöző évben még nem volt adoazonosítóm, igy jövedelmem sem lehetett.

2014. jan. 16. 23:10
 4/12 A kérdező kommentje:
?
2014. jan. 16. 23:10
 5/12 Shai-Hulud ***** válasza:
0%
Nem, ha csak idén kaptad meg, akkor jövő évben kell adóbevallást készítened, most nem.
2014. jan. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Én tavaly voltam ugyanebben a helyzetben.

Nem volt jövedelmem és mégis kiküldték az adóbevalláshoz szükséges csomagot. Akkor felhívtam a NAV-ot és azt mondták, hogy ha nem volt adóköteles jövedelmem, akkor nem kell SEMMIT se csinálnom.

Ez tavaly volt, nem tudom, hogy azóta változott e valami, szerintem majd hívd fel őket.

2014. jan. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell !
2014. jan. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs adóköteles jövedelem, nincs is mit bevallani, tehát nem kell még "0-ás" bevallást sem csinálni. Ilyen soha nem is volt.

Ha kellene, akkor Magyarország minden állampolgára készíthetne, beleértve a csecsemőket is, hiszen nekik is van adóazonosító jelük. Előbb megkapják, mint a születési anyakönyvi kivonatukat.:)

Tehát NEM KELL!!!!!


Olyan létezik, hogy azért ad be valaki 0-san bevallást, mert külföldön dolgozik, és igazolnia kell valahogy, hogy nem volt Magyarországon adóköteles jövedelme. Ilyenkor "szokta" kérni a hatóság ezt, mivel nem tudhatja, hogy tényleg nem volt, vagy csak elfelejtett csinálni arra az adóévre. Sokan ezzel keverik.


Az pedig, hogy küldenek bevallási csomagot, még nem jelenti azt, hogy van mit bevallani rajta. Ha nincs, akkor elajándékozod olyannak, akinek szüksége van rá.

Ezt egy automata rendszer küldi. Ha most nem adsz be bevallást, akkor jövőre már nem biztos, hogy kapsz csomagot.

2014. jan. 17. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Mindenkinek kötelező beadni nullást. Felőlem hagyjátok ki, de utána ne ide jöjjetek sírni.
2014. jan. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

Én e-mailben kérdeztem meg a navtól és azt válaszolták, hogy nem kell! Hivatalos tájékoztatás ügyiratszámmal stb.

Nem tudom honnan veszed ezt, hogy kötelező.

Már 2 éve nem adtam be és nem is jött semmilyen felszólítás vagy büntetés.

2014. jan. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!